CHP İstanbul’da iki adayını değiştirdi , Mersin'de kent uzlaşısı yapıldı

DEM Partiden gelen açıklamada ise Mersin'de Akdeniz ve Toroslar ilçelerinde kent uzlaşısı sağlandığı belirtildi. Adana ve İstanbul’un bazı ilçelerinde görüşmeler sürüyor. Şanlıurfa da ki aday da kent uzlaşısı kapsamında belirlendiği ileri sürüldü.
Editör: Haber Merkezi
Yayın 20 Şubat 2024 01:43
Güncelleme 21 Şubat 2024 17:57


 

CHP’nin Esenyurt ve Güngören adayları değişti, Mersin’de kent uzlaşısı yapıldı

 

 

DEM Partiden gelen açıklamada ise Mersin'de Akdeniz ve Toroslar ilçelerinde kent uzlaşısı sağlandığı belirtildi. Adana ve İstanbul’un bazı ilçelerinde görüşmeler sürüyor. Şanlıurfa da ki aday da  kent uzlaşısı kapsamında belirlendiği ileri sürüldü.

 

 

ANKARA- CHP’nin İstanbul’un Esenyurt ilçesinde adaylığını açıkladığı Ali Gökmen’in adaylığının geri çekilmesiyle “kent uzlaşısı” kapsamında aday gösterilecek ismin Prof. Dr. Ahmet Özer oldu.  Güngören için ise Yüksel Yalçın'ı belediye başkan adayı olarak gösterdi

 

 

 

CHP den gelen son dakika açıklamada "İstanbul Güngören ve Esenyurt ilçe belediye başkan adaylarının değiştiği belirtildi.  Yapılan değişikliğin adayların sağlık sorunlarından kaynaklı olduğu bildirildi.  Değişimi Özgür Özel sosyal medya hesabında paylaştı. 

 

 

DEM Partiden gelen açıklamada ise Mersin'de, Akdeniz ve Toroslar ilçelerinde kent uzlaşısı sağlandığı belirtildi. Adana ve İstanbul’un bazı ilçelerinde görüşmelerin sürdüğü, Şanlıurfa da da kent uzlaşısı sağlandığı CHP’nin aday göstermeyeceği ileri sürüldü. 

 

31 Mart yerel seçimleri için CHP ve DEM Parti arasında bir süredir yürütülen “kent uzlaşısı” kapsamındaki görüşmeler sonucunda İstanbul’un Esenyurt ilçesinde aday gösterilen Ali Gökmen‘in adaylığı geri çekilirken, yerine Prof. Dr. Ahmet Özer aday gösterildi.

 

CHP kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Gökmen’in yerine aday gösterilecek ismin Özer olarak kesinleştiği öğrenildi.

 

Ahmet Özer kimdir?

1960 yılında Van’da doğan Prof. Dr. Ahmet Özer, ilkokul ve ortaokulu Van’da, liseyi ise Diyarbakır’da tamamladı. 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden birincilikle mezun oldu. Akademik kariyerine ara vermeden devam eden Özer, Hacettepe Üniversitesi’nde sosyoloji, ODTÜ’de ise “Bilim ve Siyaset Felsefesi” alanlarında yüksek lisans yaptı. 1999 yılında doçent, aynı yıl profesör unvanını aldı.

 

Toros Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapman Özer,  Güneydoğu’nun sosyo-ekonomik yapısı, GAP Bölgesi’nin karşılaştırılması, bölgenin geleneksel yapısı ve kalkınma süreci, yerel yönetimler gibi alanlarda çalışmalar yürüttü. “GAP ve Sosyal Değişim”, “Güneydoğu Anadolu ve GAP Gerçeği”, “Sosyal Bir Varlık Olarak İnsan”, “Modernleşme ve Güneydoğu”, “11 Eylül – ABD ve Küreselleşme”, “Tanzimat’tan Günümüze Batılılaşma ve AB”, “Doğu’da Aşiret Düzeni ve Brukanlar”, “Kentleşme ve Yerel Yönetimler” adlı bilimsel çalışmalarının yanı sıra “Şehrivan” isimli bir romanı kaleme aldı. Özer, medya platformlarında güncel olaylara dair yorumları ve analizleriyle kamuoyunun yakından tanıdığı isim.

www.yenicizgihaber.com

esenyurt. güngören , istanbul , CHP , DEMParti , KENTUZLAŞISI , Prof. Dr. Ahmet Özer , akdeniz , TOROSLAR , ALİ GÖKMEN

Bir Yorum Bırakın

BENZER HABERLER

EN ÇOK OKUNANLAR

CHP Mersin Belediye Meclis Üyeleri Belli Oldu ! İşte O İsimler

Mersin DEM Parti Akdeniz Belediye Meclis üyeleri belli oldu

Polis teşkilatı 179 yıldır asayiş ve güvenlik için çalışıyor

CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Yıldırım: Şehitkamil sosyal demokrat belediyecilik ile yeniden şahlanacak

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi’nin Ramazan Bayramı Mesajı

CHP Mersin Belediye Meclis Üyeleri Belli Oldu ! İşte O İsimler

Mersin DEM Parti Akdeniz Belediye Meclis üyeleri belli oldu

Mersin'de CHP fark attı, resmi olmayan sonuçlar (güncellendi)

Tarsus'ta CHP'nin Belediye Meclis Üyeleri kesinleşti

Gaziantep 'te AKP güç kaybetti, resmi olmayan sonuçlarda, belediyeler el değiştiriyor

CHP Mersin Belediye Meclis Üyeleri Belli Oldu ! İşte O İsimler

Mersin DEM Parti Akdeniz Belediye Meclis üyeleri belli oldu

Tarsus'ta CHP'nin Belediye Meclis Üyeleri kesinleşti

Mersin'de CHP fark attı, resmi olmayan sonuçlar (güncellendi)

MHP-AK Parti Tarsus Belediye Meclis üyeliği aday listesi

NÖBETÇİ ECZANELER

14 Nisan 2024 Pazar Günü Nöbetçi Eczaneler