USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Politika

CHP’li gençler: İktidara geldiğimizde gençliğin sorunları çözülecek

CHP’li gençler: İktidara geldiğimizde gençliğin sorunları çözülecek
27-07-2022 07:24

 

GAZİANTEP- YENİ ÇİZGİ:  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun KYK borçları ile ilgili yaptığı açıklamalar sonucu faizlerin silinmesine yönelik 81 ilde eş zamanlı olarak yapılan basın açıklamasını, Gaziantep’te de partili gençler kamuoyu ile paylaşıldı

 

 

Konuyla ilgili olarak CHP İl Başkanlığında düzenlenen basın açıklamasında konuşan CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Umut Can Kadaş, CHP iktidarında Türkiye’nin yaşanabilir özgür bir ülke olacağını belirterek, gençlerinde sorunlarının tümüyle çözüleceğini açıkladı.

 

KYK borçlarının sıfır faizle yapılandırılması, faizsiz ve taksitli geri ödeme sürecinin işe başladıktan sonra uygulamaya konulmasının Kılıçdaroğlu’nun 6 vaadinden biri olduğunu ifade eden başkan Umut Can Kadaş, “AK Parti’ye çağrıda bulunuyoruz, azda olsa hala zamanınız varken sizleri diğer 5 vaadimizi de hayata geçirmeye davet ediyor ve bu vaatlerimizi tekrar söylüyoruz; aile destekleri sigortasından faydalanan ailelerin çocuklarına kamuya personel alımlarında pozitif ayrımcılık yapılacak, mülakat kaldırılacak, zorunlu hallerde kamera kaydıyla mülakat olacak. Torpile kökten son verilecek. Yerel yönetimler de dahil kamuda ilana çıkılan her pozisyon için şeffaf kurallarla işe alım yapılacak” dedi.

 

ÖTV SIFIRLANACAK

 

CHP iktidarında Gençlerin ilk cep telefonu ve oyun konsolu alımlarında ÖTV sıfırlanacağını ileri süren başkan Kadaş şöyle devam etti:

“ İlk internet aboneliklerinden vergi alınmayacak ve indirimli paketlere ulaşmaları sağlanacak.  Üniversiteye kayıt yaptıran 18 yaş üstü her gence kültür sanat etkinliklerinde kullanabileceği bin TL bakiyeli kart ya da mobil uygulama tanımlanacak. Bu kart veya mobil uygulama, finansal teknoloji ürünü olacak. Gençlerden pasaport çıkarma işlemi ya da yurtdışına çıkış harcı alınmayacak. Gençlerin alacağı ilk sıfır otomobilde ÖTV sıfırlanacak.  

Yine genel başkanımızın gençlere 6 vaadinden biri olan ve bizim de çağrımızda ilk olarak dile getirdiğimiz kamuda liyakat ve şeffaflığın sağlanması, mülakatın kaldırılması vaadimizi hayata geçireceğiz. İktidara geldiğimizde vakit kaybetmeksizin kamuda liyakati ve şeffaflığı esas kılacak her adımı atacağız.”  www.yenicizgihaber.com YENİ ÇİZGİ

 


Editor : Haber Merkezi
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA