USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
YEREL

GSO Başkanı adnan ünverdi'nin  Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlama mesajı

GSO Başkanı adnan ünverdi'nin  Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlama mesajı
23-07-2022 12:17

“Kamuoyunun doğru habere ulaşması için her koşulda özveriyle çalışan tüm basın mensuplarımızın 24 temmuz gazeteciler ve basın bayramı’nı kutluyorum.”

 

Basında sansürün kaldırılışının 114. yıl dönümü ve 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, özgür basının demokratik toplumun en önemli unsurlarından birisi olduğunu belirtti.

 

Basın meslek ilkeleri çerçevesinde kamuoyunun doğru ve tarafsız habere ulaşmasında özveriyle çalışan basın mensuplarının demokrasimizin güçlenmesinde de büyük paya sahip olduğunu kaydeden Ünverdi, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Basının üstlenmiş olduğu rol kritik dönemlerde kendisini çok daha belirgin bir şekilde göstermektedir. Ulusal ve uluslararası gelişmeler ile ülkemizin küresel ölçekte sesinin duyurulması noktasında basınımız yapmış olduğu haberlerle doğru bilgiye ulaşılmasını sağlamaktadır. İletişimin geliştiği, bilginin anlık paylaşıldığı bir dönemde, basınımızın kendi imzası ile duyurduğu bilgiler güvenilir habere ulaşılmasını sağlamaktadır. Türk Basınında Sansürün Kaldırılışının 114'üncü yıl dönümünü ve ülkemizin gelişmesine katkıda bulunan, kamuoyunun her koşulda doğru habere ulaşması için özveriyle çalışan yerel ve ulusal basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diliyorum.”

 


Editor : Haber Merkezi
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA