USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Politika

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, İYİ Parti'nin varlığı bu ucube sistemi ortadan kaldıracak

Meral Akşener: İYİ Parti kuruldu her şey değişti!

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, İYİ Parti'nin varlığı bu ucube sistemi ortadan kaldıracak
25-09-2022 09:48

  

MERSİN- BEKİR ŞAHİN: İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti'nin tüm mensupları, bu milleti başının üstünde taşır, bu milletin tercihlerine kadınıyla, erkeğiyle saygı duyar" diyerek, “Kapatın gözlerinizi İYİ Parti olmasaydı bugün bu ülkede ne koşuluyor olacaktı?” dedi.

 

Mersin'i Kalkındırma ve Dayanışma Derneğince Yenişehir Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen "Ben Kadınım Umudun Adıyım" programına katılmak için Mersin’e gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, il başkanlığını ziyaret edip halkla buluştu.

 

Siyasetçilerin, ülkeyi daha iyi yönetme hedefiyle yola çıktıklarını belirten Meral Akşener, Akşener, il başkanlığı önünde şunları söyledi:

 

İYİ Parti'nin tüm mensupları bu milleti başının üstünde taşır. Bu milletin tercihlerine saygı duyar. Kadınıyla, erkeğiyle saygı duyar. İYİ Parti demek; akıl demektir, strateji demektir. İYİ Parti demek çözüm demektir. İYİ Parti demek, temiz bir dil, saygı demektir. İYİ Parti demek seçmene saygı demektir. İYİ Parti demek seçmenin ferasetine teslim olmak demektir.  

 

“UCUBE SİSTEMLE İLGİLİ SON SEÇİM”

Bu seçim bu ucube sistemle ilgili olarak yapılacak son seçimdir. Dolayısıyla kazanmak durumdayız. Parlamenter sisteme geçişin konuşulduğu, tek adam sisteminin ortadan kaldırılacağına dair sözlerin verildiği ve milletin dertleri üzerinden üretilmiş çözümler üzerinden rekabet edildiği bir seçimdir. Tek adam sisteminin, partili cumhurbaşkanlığı sisteminin karşısında güçlendirilmiş parlamenter sistemin konuşulduğu son seçimdir.

 

Bugünkü ucube sistemin müsebbibi biz değiliz. 2017'de hayır oyu çıksın diye çalıştık. Her türlü eziyete rağmen direndik. Daha sonra İYİ Partimizi kurduk. Kapatın gözlerinizi İYİ Parti olmasaydı bugün bu ülkede ne koşuluyor olacaktı? Bugün yarına yönelik 'Cumhurbaşkanınız kim olacak' sözü söylenecek miydi? İşte İYİ Parti kuruldu, bir şey değişti, bu ülkede her şey değişti. Dolayısıyla inşallah bu seçimde İYİ Parti'nin varlığı bu ucube sistemi ortadan kaldıracak. Neyle kaldıracak milletimizin oylarıyla, neyle kaldıracak demokrasiyle, neyle kaldıracak sandıkta kaldıracak. İnşallah bu seçimi bu irade kazanacak.

Siyasetçi önce kendi partisinin mensuplarıyla var olur. Daha sonra da seçmeninin verdiği oyla, ona yaptığı tercihle bu ülkeyi yönetir. Siyasetçiler 'Bu ülkeyi ben daha iyi yönetirim' diye yola çıkarlar.”

 

“SÜLEYMANİYE'NİN YIKILMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Mehmet Akif Ersoy'un "Hadi gel yıkalım şu Süleymaniye’yi desen, iki kazma kürek, iki de ırgat gerek. Ancak, hadi gel yapalım şunu geri desen, Bir Sinan, bir de Süleyman gerek" şeklindeki sözlerini de hatırlatan Akşener, şunları söyledi:

"Bu sözün anlamıyla; bu seçim ya Süleymaniye'nin yıkılması ya da Süleymaniye'nin muhafaza edilmesi anlamına gelecektir. Biz İYİ Partililer, Süleymaniye'nin yıkılmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu ülkeyi; iki kürek, iki kazma, iki ırgat eliyle bu hale getirenlerin, yarın bunu devam ettirmelerine müsaade etmeyeceğiz.”

“ÖZÜR DİLERİM”

Meral Akşener, Atatürk'ün kadınlara bıraktığı mirasını kadınların yeteri kadar yayamadığını vurgulayan kendini de eleştirerek şöyle konuştu:

Atatürk hakkı hakka veren bir liderdi. Atatürk, Türk kadınına, Anadolu kadınının emeğine saygı duydu, dünyanın pek çok batı ülkesinden önce seçme ve seçilme hakkını verdi. Aslında vermedi, aslında bize duyduğu saygıyla ‘bu sizin hakkınızdır alın' dedi. Peki biz ne yaptık?

Biz özellikle, benim gibi tuzu kuru kadınlar… Ben STK'lardan gelirim. Kadın hakları derneklerinin organizasyonlarının içinden gelirim. Biz maalesef elimize aldığımız o mirası yeteri kadar yayamadık.

Ben Meral Akşener, İzmit'in Gündoğdu Köyü'nden çıkmış bir mübadil ailenin kızıyım. Atatürk'ün anasının adını taşıyan Zübeyde Hanım Şehit Aileleri Derneği'nin uzun yıllar başkanlığını yaptım, yöneticiliğini yaptım.

Atatürk'ün o mübarek anasının genelevde çalıştığını söyleyen bir şerefsize gereğini yapamadım. Özür diliyorum. Sarayda ağırlandı o şerefsiz, Sarayda ağırlandı o ahlaksız. Gereğini yapamadım. Özür dilerim.” www.yenicizgihaber.com YENİ ÇİZGİ

 www.yenicizgihaber.com YENİ ÇİZGİ

 


Editor : Haber Merkezi
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ