USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
YEREL

Mersin Kozmetik, Güzellik ve Kişisel Bakım Ürünleri Fuarı açıldı.

Mersin Kozmetik, Güzellik ve Kişisel Bakım Ürünleri Fuarı açıldı.
04-10-2020 14:09

 

Mersin Kozmetik, Güzellik ve Kişisel Bakım Ürünleri Fuarı açıldı.

 

 

MERSİN- YENİ ÇİZG; Akdeniz Bölgesinin yeni normalleşme dönemindeki ilk fiziki fuarı olan Mersin Kozmetik, Güzellik ve Kişisel Bakım Ürünleri Fuarına HES kodu ile girilecek. Fuarın açılışına katılan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “İnsanları buraya çekmenin yollarını bulmak gerekiyor. Bunlardan bir tanesi fuar etkinlikleri” dedi.

 

 

Mersin Kozmetik, Güzellik ve Kişisel Bakım Ürünleri Fuarı, Mersin Yenişehir Fuar Merkezinde düzenlenen törenle kapılarını açtı. Yerli ve yabancı 200'ü aşkın markanın katıldığı fuarda, saç bakım ürünlerinden kozmetik ürünlerine, estetik bakım ürünlerinden kuaför bakım ürünlerine kadar binlerce ürün sergileniyor. CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir Belediyesi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), Mersin Perakendeci İş Adamları Derneği (MEPİAD), Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Mersin Berberler ve Kuaförler Odası (MERBEK), Mersin Güzellik Uzmanları Derneği (MERGUD) işbirliği ve KOSGEB desteğiyle organize edilen fuar 6 Ekim 2020 tarihine kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

 

 

Fuarın açılışına, Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer'in yanı sıra AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol ve sektör temsilcileri katıldı.

 

 

“Türkiye'nin değil, hem Ortadoğu'nun hem dünyanın saygın fuar alanlarından birini gerçekleştirebiliriz”

Başkan Seçer, açılışta yaptığı konuşmada, yeni fuar alanı ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “Çok daha geniş bir alanda, uluslararası misafirleri ağırlayabileceğimiz, bütün müştemilatıyla, kompleks içerisindeki yapısıyla, alt yapısıyla, üst yapısıyla sadece Türkiye'nin değil, hem Ortadoğu'nun hem dünyanın saygın fuar alanlarından birini gerçekleştirebiliriz. Bu görev başta Büyükşehir Belediyesine düşüyor. Tabii ilçe belediyelerimizin de merkezi yönetimin de önemli katkılarıyla bunu gerçekleştirebiliriz. Böyle de bir düşüncemiz var, şu anda üzerinde çalıştığımız bir proje” diye konuştu.

 

 

“İNSANLARI MERSİN'E ÇEKMENİN YOLLARINDAN BİR TANESİ FUAR ETKİNLİKLERİ”

Seçer, tarih, arkeoloji bilincinin Türkiye'de eskiye dayanmadığını ama Mersin'de 25 yıldır Arkeoloji Günleri etkinliğinin düzenlendiği ifade ederek, “İşte Mersin böyle bir yer. Çünkü gerçekten bir açık hava müzesi hüviyetinde, on binlerce yıldır bir sürü medeniyeti, semavi dinleri bünyesinde barındırmış bir kent. İnsanları buraya çekmenin yollarını bulmak gerekiyor. İşte bir tanesi fuar düzenlemeleri, fuar etkinlikleri. Ancak onların da buraya rahat ulaşımını sağlamamız gerekiyor. Mersin bu konuda çok da imkanlar sunuyor” ifadelerini kullandı.

 

 

“ÇUKUROVA ULUSLARARASI HAVAALANININ BAŞINA GELMEYEN KALMADI”

 

Seçer, Çukurova Uluslararası Havaalanından da bahsederek, şunları söyledi:

“Uluslararası havaalanı çok önemli. Biz şu anda Adana Şakirpaşa Havaalanından faydalanıyoruz. Uluslararası bir havaalanı değil ama bizi, yükümüzü çeken bir havaalanı. Bunun daha büyüğü, yapılmakta olan Çukurova Uluslararası Havaalanı. Kargo taşımacılığına da müsait ama başına gelmeyen kalmadı. Çok büyük talihsizlikler yaşadı. Umut ediyorum, yerel yönetimler, merkezi yönetim, iktidar, muhalefet, bunun ayrımı olmaksızın biz yöneticiler, idareciler bu işi dört elle tutup, sarılıp kotarmamız lazım. Tabii ki iş örgütleri, meslek odaları ile beraber bu konuların üzerinde çalışmaları sürdüreceğiz. Çalışıyoruz, çok daha fazla çalışmamız gerekiyor. Hem ülkemiz bunu hak ediyor hem güzel insanlarımız bunu hak ediyor.”

 

 

FUARLARA KATILIMDA HES KODU ZORUNLULUĞU

Öte yandan korona virüs tehlikesi nedeniyle fuarda devletin ve Uluslararası Fuarlar Birliğinin (UFI) belirlediği yeni normale dönüş kriterleri kapsamında bir dizi önlem de alındı. Buna göre; fuara giriş ve çıkış noktaları yeniden düzenlendi. Fuar girişlerinde vücut ısısı kontrolü yapılırken, havalandırma sistemlerinde harici hava kullanılarak içerideki hava sürekli temiz tutuluyor. Aynı anda fuar alanında bulunan kişi sayısı sınırlandırılırken; fuara girişlerde katılımcı, ziyaretçi ve görevlilerin HES kodu sorgulaması yapılıyor. YENİ ÇİZGİ

 


Editor : Haber Merkezi
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ