USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Politika

Milletvekili Yılmazkaya: İsraf ve yanlış projeler yüzünden ülke kaynaklarını tükettiniz

Milletvekili Yılmazkaya: İsraf ve yanlış projeler yüzünden ülke kaynaklarını tükettiniz
07-06-2022 23:18

 

GAZİANTEP- YENİ ÇİZGİ: İsraf ve yanlış projeler yüzünden Hazinenin ve belediyelerin kasasında para kalmayınca devletin arsa ve arazilerini satıldığını gündeme getiren CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, “Memleketi sata sata bitiremediniz!” diyerek Şahinbey Belediyesinin Meclis kararıyla 25 arsa ve araziyi satışa çıkarmasını eleştirdi. 

 

“Vatandaşın, köylünün, çiftçinin, emekliliğin, işsizin borç batağında olduğu, birçok insanımızın icralarla uğraştığı bu kötü ekonomik koşullarda, birilerine hoş görünmek adına 60 milyon liraya okçuluk tesisi yapmak için arsa satmanın ne anlamı var?” diyen Yılmazkaya, “Sanki ülkede her şey güllük gülistanlıkmış gibi Şahinbey Belediyesinin devletin arsalarını, yani milletin malı olan 25 arsayı satarak bu işlere girişmesi, birilerine yaranmaktan başka bir şey değildir” dedi.  

 

Yılmazkaya, “Spor tesisine karşı değiliz ama bu zor günlerde vatandaşına destek olacağı yerde kasasında parası olmayan Şahinbey Belediyesinin, milletin malını satarak okçuluk tesisi yapması kabul edilebilir değildir” dedi.

 

İSRAF VE YANLIŞ PROJELER YÜZÜNDEN ÜLKE KAYNAKLARINI TÜKETTİNİZ!

Parası olmayan Şahinbey belediyesinin 60 milyon liralık okçuluk tesisini yapmak için 25 arsayı Meclis kararıyla satışa çıkarmasını eleştiren Yılmazkaya, konuyla ilgili TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

“İsraf ve yanlış projeler yüzünden ülke kaynaklarını tüketen ve hazinede para bırakmayan hükümet; Milli Emlak’ın, Hazinenin, bakanlıkların ve kurumların ne kadar arsası ve arazisi varsa satıyor.

Merkezi hükümet bir taraftan, yerel yönetimler bir taraftan memlekette satacak yer bırakmadılar.

Gaziantep ilimizde de yaşanan israf ve imar yolsuzlukları Antep kamuoyu tarafından da yakından takip edilmektedir.

Ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılı süreç ve vatandaşımızın yaşadığı ekonomik sorunlar gözardı edilerek, birilerine şirin görünmek adına 60 milyon liraya okçuluk tesisi kurmak için para bulmaya çalışan Şahinbey Belediyesi, para olmadığı için ilçede bulunan 25 arsayı satma iznini Belediye Meclisinden çıkarttı.

Soruyorum sizlere;

Madem paran yok, okçuluk tesisinin çok mu acili yeti var?

Belediyenin kaynaklarını, vatandaşın parasını har vurup harman savuran bu anlayışı kabul etmek mümkün değildir” dedi.  www.yenicizgihaber.com YENİ ÇİZGİ

 

 


Editor : Haber Merkezi
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA