Hava Durumu

Şırnak Üniversitesi’nde kalite komisyon toplantısı

Şırnak Üniversitesi’nde kalite komisyon toplantısı

Haber Giriş Tarihi: 02.04.2024 10:40
Haber Güncellenme Tarihi: 02.04.2024 11:22
Kaynak: Haber Merkezi
Haberyazilimi.com
Şırnak Üniversitesi’nde kalite komisyon toplantısı

Şırnak Üniversitesinde Kalite Komisyonu toplantısı Rektör Prof. Dr. Abdurrahim Alkış’ın başkanlığında ilgili komisyon üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.


Göreve geldiği günden bu yana, Şırnak Üniversitesi’nin her alanda gelişmesi için çalıştıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, eğitimin kalitesini arttırmak için Şırnak üniversitesinde kurulan laboratuvarlar için 10 milyon TL’lik cihazlar aldıklarını söyledi.


Geçtiğimiz yıllarda üniversitenin birçok biriminde turuncu bayrak alındığını hatırlatan Rektör Alkış, özellikle öğrencilerin İngilizce ve diğer yabancı diller konusunda kendilerini geliştirmelerini ve Erasmus programına başvurmaları ile ilgili doğru yönlendirilmeleri gerektiğini ifade etti.


Dulkadiroğlu ilçesi’nda Komisyonun Koordinatörlüğünü yapan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris Kabalcı, liderlik, yönetişim ve kalite, eğitim ve öğretim, araştırma ve geliştirme, toplumsal katkı, sonuç ve değerlendirme konularında çalışmalar yaptıklarını kaydetti.


Toplantıya, Rektör Yardımcısı Prof. Prof. Dr. Mustafa Eyyuboğlu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris Kabalcı ve Genel Sekreterimiz Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Cabir Altıntaş ile komisyon üyeleri katıldı.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.