Küresel Gazeteciler Konseyi kongre yaptı. Başkan Dim güven tazeledi

Küresel Gazeteciler Konseyi kongre yaptı. Başkan Dim güven tazeledi
Küresel Gazeteciler Konseyi kongre yaptı. Başkan Dim güven tazeledi

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) 2. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel Kurulda Mehmet Ali Dim yeniden genel başkan seçilirken, yeni yönetim kurulunda Gaziantep’ten Ay Medya Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Meral Ay’da yer aldı.

 

 

Yasal mevzuat gereğince çevrimiçi (e-kongre) olarak gerçekleştirilen genel kurula yaygın, yerel ve dış medya meclislerine seçilen 30’ardan 90 meclis üyesi e-devlet şifresiyle delege sıfatıyla katıldı. Kongrenin açılışını yapan Genel Başkan Mehmet Ali Dim, kongreyi yönetmek üzere Divan Başkanlığı için Lütfü Karakaş, Başkan Yardımcılığı için Hacı Odabaş ve Yazman Üyelik için Kerem İnceçayır’ın teklif edildiği önergeyi oylamaya sundu. Yapılan oylamada önerge kabul edildi. Divan heyetinin seçiminden sonra Yönetim Kurulunun 2020-2023 yılları dönemi faaliyet raporu Genel Başkan Mehmet Ali Dim tarafından okundu.

 

 

“62 ÜLKE VE 81 İLDE TEMSİLCİ”

 

Mehmet Ali Dim “Ülkemizin 81 ili ve 62 ülkedeki temsilcilerimiz aracılığı ile hedeflerimizi gerçekleştirmek için birlik, beraberlik ve dayanışma ile çalışmalar yürütüyoruz. Görev süremizce, konseyimizin tek gelir kaynağı olan Türkçe/İngilizce ‘Küresel Medya’ dergisi Ocak ve Temmuz aylarında düzenli olarak yayınlandı. Derginin yayınlanmasında içerik ve ilan/reklam katkısı veren üyelerimize minnettarız. Yeni dönemde de faaliyetlerin aksamadan sürdürülebilmesi için üyelerimizin içerik ve reklam katkısını devam ettirmesi elzemdir.”

 

 

ANKARA’DA PRESTİJLİ GENEL MERKEZ

 

İstanbul Cihangir’de 3 yıldır faal bulunan ofisin yanı sıra Ankara Balgat’ta prestijli bir plazada geçtiğimiz yılbaşında hizmete giren yeni genel merkez binasının toplantı salonları ve teknik altyapısı ile basın kuruluşlarının dışında birçok sivil toplum kuruşunun da hizmetinde olduğunu anlatan Genel Başkan Dim, konsey olarak toplumsal sorunlara da duyarlılık gösterildiğini ve bu bağlamda 25 üniversite ile birlikte Şiddetle Mücadele Vakfı (HEGEM) ile birlikte “İnsan hakları, şiddetle sivil mücadele ve sosyal arabuluculuk” programının ortağı olduklarını anlattı. Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Derneği (SODİMER) ile iş birliği protokolü imzaladıklarını kaydeden Genel Başkan Dim, Orta Asya ülkelerinde yaşanan gelişmelere karşı toplumun bilgilendirilmesi için genel merkezde uzmanların katılımı ile paneller, çalıştaylar ve çeşitli toplantılar yapıldığını söyledi.

 

 

YENİ YÖNETİMDE MERAL AY’DA YER ALDI

 

Kongrede genel kurulun onayına sunulan Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, mali tablolar ve Denetim Kurulu raporları ayrı ayrı oylanarak ibra edildi. Kongreye katılan bir kısım delegeler tarafından Mehmet Ali Dim Genel Başkanlık için önerildi. Önerge oybirliğiyle kabul edildi. Daha sonra yapılan oylamada Mehmet Ali Dim yeniden Genel Başkan, Lütfü Karakaş Genel Sekreter ve Erdal Güven Genel Mali Başkan olarak seçildi. Yönetim Kurulu asıl üyeliklerine ise, İsmail Bayazıt, Benan Kepsutlu, Kahraman Halisçelik, Nalan Yazgan, Bülent Aydemir, Hayati Arıgan, Yakup Aslan, Ecem Toplar, Savaş Çokduygulu, Hacı Odabaş, İbrahim Aslan ve Recep Aydın, yönetim kurulu yedek üyeliklerine ise Sertaç Virancık, Dursun Eker, Süreyya Güngör, Seda Demir, Metin Kösedağ, S. Suat Deniz, Murat Çiçek, Ahmet Küçükcicibıyık, Cem Güneş, Denis Solovkykyh, Dündar Keşaplı ve Hamdi Yılmaz seçildiler. Denetim Kurulu asıl üyeliklerine Yusuf Ziya Çakır, Gürsel Eser, Mehmet Rigan, Meral Ay, Alpaslan Düven, Muhammet Vefa Özalp ve Celil Acar, denetim kurulu yedek üyeliklerine Kemal Özdilek, Yusuf Tortop, Dovran Orazgylyjov, M. Adnan Akfırat, Mehmet Rigan, Esra Aluş ve Adil Elmas seçildiler. Etik Kurulu asıl üyeliklerine Memet Duran Özkan, Banu Şen Kelleci, Tolga Şardan, Tolga Yenigün, Ercan Arslan, Esra Öztürk ve Cenap Kürümoğlu, Etik Kurulu yedek üyeliklerine İkram Kali, Serap Karaoğlu, İpek Yezdani, Pınar Sevinçlidir, Gülsüm Khalilova, Anisa Bahiti ve Amangeldi Kurmet seçildiler. www.yenicizgihaber.com YENİ ÇİZGİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.