O şehirde nem oranı yüzde 75’lere ulaştı

O şehirde nem oranı yüzde 75’lere ulaştı
Mersin'de hava sıcaklığı 35 dereceyi aşarken deniz suyu 28 derece. Vatandaşlar serinlemek için denize giriyor veya gölgelik alanlarda vakit geçiriyor. Sıcak hava nedeniyle çocuklar ve balıkçılar denize akın ediyor. Hayvanlar da gölgelerde serinlemeye çalışıyor.

MERSİN- Mersin'de hava sıcaklığı 35 dereceyi aşarken deniz suyu 28 derece. Vatandaşlar serinlemek için denize giriyor veya gölgelik alanlarda vakit geçiriyor. Sıcak hava nedeniyle çocuklar ve balıkçılar denize akın ediyor. Hayvanlar da gölgelerde serinlemeye çalışıyor. Kimileri denize girerken, kimileri de gölgelik alanlarda dinlenerek vakit geçiriyor. Çevre illerden gelenler ile sahiller dolup taşıyor. Nemden insanlar soluğu denizden alıyor. 

Meteoroloji verilerine göre, Mersin’de nem oranı yüzde 75’lere ulaşırken hissedilen hava sıcaklığı 35 dereceyi aşıyor. Deniz suyu sıcaklığı ise 28 derece civarında seyrediyor. Vatandaşlar sıcak hava nedeniyle zorunlu olmadıkça sokağa çıkmazken, çıkmak zorunda kalanlar da bunaltıcı havadan kaçmak için çeşitli yöntemlere başvuruyor. Kent merkezindeki kimi vatandaşlar parklardaki ağaç gölgelerinde dinlenerek vakit geçiriyor, kimileri ise Millet Bahçesi sahilinde denize girerek serinlemeye çalışıyor. Bazı çocuklar ise Atatürk Parkı sahilinde denize girmeyi tercih etti. Sıcak havadan insanlar kadar hayvanlar da olumsuz etkileniyor. Parklarda ve bahçelerdeki gölgelik alanlarda serinlemeye çalışan hayvanlar dikkat çekiyor.

"Çocuklar evde oturmaktan bunaldı"

Serinlemek için çocuklarını denize getirdiğini belirten Erdoğan Yılmaz, hava sıcaklığının yüksek nemle birlikte bunaltıcı bir hale geldiğini ifade ederek, "Çocuklar evde oturmaktan bunaldıkları için ben de denize getirdim. Çocuklar denizi görür görmez dayanamadılar; formalarıyla denize atladılar" dedi.

Balık tutmaya geldiklerini ancak havanın sıcak olması nedeniyle denize girdiklerini belirten Bora Sarıgül ise, "Normalde balık tutmaya geldik ama havanın çok sıcak olduğunu görünce dayanamadık, denize girdik" şeklinde konuştu. www.yenicizgihaber.com 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.