Hava Durumu

Milletvekili Bozan “AKP, hayali seçmenlerle 31 Mart seçimlerine şimdiden şaibe karıştırmıştır”

Milletvekili Bozan “AKP, hayali seçmenlerle 31 Mart seçimlerine şimdiden şaibe karıştırmıştır”

Haber Giriş Tarihi: 23.01.2024 20:38
Haber Güncellenme Tarihi: 01.02.2024 13:25
Kaynak: Haber Merkezi
Haberyazilimi.com
Milletvekili Bozan “AKP, hayali seçmenlerle 31 Mart seçimlerine şimdiden şaibe karıştırmıştır”

Bozan: “Mersin’deki hayali seçmen suçuna İlçe Seçim Kurulu göz yumdu”

 

 

Akdeniz Belediye Başkanı, 28 kişiyle aynı evde oturuyor görünüyor”

 

 

MERSİN-  YENİ ÇİZGİ: DEM Parti Mersin Milletvekili Av. Ali Bozan, hayali seçmenlere ilişkin Meclis kürsüsünde yaptığı konuşmada; Mayıs ayı genel seçimlerinin ardından Akdeniz ilçesine hayali seçmen olarak taşınan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ve belediye bürokratlarını tek tek ifşa etti.

 

Bozan, “Akdeniz Belediye Başkanı Gültak seçimi kaybedeceğini anlayınca usulsüz seçmen taşıma suçunu işledi. Nüfus müdürlüğü bu suçlara alet oldu. Akdeniz İlçe Emniyet Müdürü bu suçları örtbas etti. İlçe Seçim Kurulu da bu suçlara göz yumdu” dedi.

 

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) TBMM’ne ‘Usule aykırı şekilde şaibeli seçmen kaydırma işlemlerinin araştırılması’ üzerine önerge verdi. Önerge üzerine konuşan DEM Parti Mersin Milletvekili Av. Ali Bozan, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ve belediye bürokratlarının Mayıs ayı genel seçimlerinin ardından hayali seçmen olarak Akdeniz ilçesine seçmen kayıtlarını taşıdıklarını söyledi.

 

 

“AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI, 28 KİŞİYLE AYNI EVDE OTURUYOR GÖRÜNÜYOR”

“AKP’nin saatlere sığdırılamayacak rezilliklerini 5 dakikada anlatmaya çalışacağım” diyerek konuşmasına başlayan Bozan, “Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, kendisinin ve ailesinin seçmen kaydını Mayıs seçimlerinden sonra Akdeniz İlçesine taşımış. Gerçekte nerde oturuyor peki? Yenişehir İlçesinde. Kime taşınmış? Bacanağına. Ev kaç odalı? Çakma 3 artı 1. Evde kaç kişi kayıtlı? 28 kişi. Şimdi evi göstereyim size. İşte, 28 kişi bayrağın asılı olduğu 2. katta oturuyor. AKP’nin tescillenmiş fotoğrafıdır bu” dedi.

 

 

BOZAN, BELEDİYE BÜROKRATLARINI TEK TEK AÇIKLADI

Bozan, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ile beraber seçmen kayıtlarını Akdeniz ilçesine taşıyan bürokratlara dair de,

“Onur Eryılmaz Gümüştok – Belediye başkan yardımcısı ve özel kalem müdürü: 11 kişi

Fatih Mehmet Kaytancı- İmar ve ruhsat müdürü 21 kişi

Meryem Sevinç Gündüz – Çevre koruma müdürü 7 kişi

Mehmet Mavi – Destek hizmetleri müdürü 21 kişi

Mustafa Burhan – İmar ve şehircilik müdürü 7 kişi

Jale Öztoprak – Yazı işleri müdürü 35 kişi

Ufuk Sivaslıoğlu – Zabıta Müdürü 15 kişi (Şuna özel bir dipnot geçmem gerekiyor. Zabıta müdüründe adres var ama ortada ev yok. Bizzat gittim, Konu komşuya sordum, zabıta müdürü komşunuz varmış dedim. Hepsinin ağzı açık kaldı. Neden kalmasın ki?)

Devam edelim.

Ali Turna – Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü 19 kişi

Ali Uçar – Kültür ve sosyal işler müdürü 18 kişi

İşte Akdeniz Belediye Başkanı Gültak ve hayalet seçmen çetesinin çetelesi bu” bilgilerini verdi.

 

“NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ BU SUÇLARA ALET OLDU”

Hayali seçmen tespitlerine ilişkin itirazlarda bulunduklarını söyleyen Bozan, “Akdeniz İlçe Seçim Kurulu itirazları reddetti. Şimdi onu anlatayım. İtiraz üzerine tahkikatı yapan kim. Polis. Polisin başındaki Akdeniz İlçe Emniyet Müdürü kim? Ebubekir Fil. Peki O ne yapmış. O da seçmen kaydını ailesiyle birlikte Mayıs seçimlerinden sonra Mezitli’den Akdeniz ilçesine kaydırmış. Hangi mahalleye? Siteler Mahallesine. O kaç kişiyle kalıyor. 11 kişiyle. Yani özetleyecek olursam; Akdeniz Belediye Başkanı Gültak seçimi kaybedeceğini anlayınca usulsüz seçmen taşıma suçunu işledi. Nüfus müdürlüğü bu suçlara alet oldu. Akdeniz İlçe Emniyet Müdürü bu suçları örtbas etti. İlçe Seçim Kurulu da bu suçlara göz yumdu” ifadelerini kullandı.

 

“BU USULSÜZLÜKLERİN HESABINI YARGI ÖNÜNDE VERECEKSİNİZ”

Ana muhalefet partisine de seslenen Bozan, “Sizin sesinizi soluğunuzu kesen nedir? İlla bu suçların Nişantaşı’nda,  Çankaya’da Karşıyaka’da mı işlenmesi gerekiyor” dedi.

Akdeniz’de yaşanan usulsüz seçmen taşımalarının Amed’de, Van’da, Ağrı’da, Bitlis’te, Kars’ta, Erzurum’da, Muş’ta, Ardahan’da, Hakkari’de, Batman’da, Siirt’te, Urfa’da yaşananların özeti olduğunu belirterek, “AKP, yaptığı organize usulsüz seçmen taşıma ile 31 Mart seçimlerine şimdiden şaibe karıştırmıştır. AKP, tescilli bir organize suç şebekesidir. Ama ne yaparsanız yapın; halk sizden büyüktür. Size yenilmedik, yenilmeyeceğiz. Kazanacağız. Bugün emniyet sizin, mahkemeler sizin ama yarın 85 milyon halk size yanıtını verdiğinde yargılanacaksınız. Bu usulsüzlüklerin hesabını yargı önünde vereceksiniz” diye konuştu.   www.yenicizgihaber.com  

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.