USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Eğitim

Eğitim-İş güçleniyor: Etkili sendikacılığımızı yetki ile taçlandırıyoruz!

Eğitim-İş; Edirne, Antalya, İzmir, Çanakkale, Tekirdağ Ve Kırklareli’nde genel yetkili sendika olmuştur.

Eğitim-İş güçleniyor: Etkili sendikacılığımızı yetki ile taçlandırıyoruz!
02-06-2023 20:48

GAZİANTEP- BEKİR ŞAHİN: Eğitim-İş Gaziantep Şube Başkanı Ali Arpat, ülkemizdeki emek ve demokrasi cephesinin parlayan yıldızı haline gelen Eğitim-İş, günden güne güçlenmeye ve büyümeye devam ettiğini belirterek, “Son durum itibariyle Eğitim-İş; Edirne, Antalya, İzmir, Çanakkale, Tekirdağ Ve Kırklareli’nde genel yetkili sendika olmuştur. Ayrıca Kocaeli, Denizli, Rize, Kastamonu, Samsun, Bolu, Balıkesir, Aydın, Muğla, Manisa, Nevşehir, Malatya illerimize bağlı bir çok ilçe de yetkili sendika olmuştur. Gaziantep olarak, bazı sendikalar küçülürken Eğitim İş son iki yılda %439 büyüyerek umudu daha da büyütmüştür” dedi.

 

Eğitim-İş, toplumsal muhalefetin en önemli unsurlarından ve kamuoyunun gözbebeği olan demokratik kitle örgütlerinden biri haline geldiğini ileri süren Eğitim İş Şube Başkanı Ali Arpat,  “Eğitimin giderek gerileştirilip piyasalaştırıldığı, okulların tarikatlara örgütlenme alanı yapılmaya çalışıldığı bir atmosferde gericiliğe karşı bayrak açan; laik, bilimsel, çağdaş ve kamusal eğitim mücadelesine bir an olsun ara vermeyen Eğitim-İş, ilerici kamuoyu için artık sadece bir sendika olarak değil, aydınlanma mücadelesinin kalesi olarak da görülmektedir. 

 

Özellikle son 2 yılda, mesleğimize hakaret niteliğindeki meslek kanunu başta olmak üzere eğitim emekçisinin haklarını gasp eden uygulamalara/politikalara karşı verilen mücadelenin merkezi haline gelen sendikamız bu kararlı duruşu, üye ve yöneticilerinin yoğun emeğiyle ailemizi yüzde yüzden fazla büyüterek üye sayımızı 130 binin üzerine çıkarmıştır.

Bu omurgalı duruş, bu yoğun emek; örgütlenme açısından da meyvelerini vermeye devam etmekte; sendikamızın gücünü günden güne artırmaktadır” diye konuştu.  

 

 

Eğitim-İş in hızla büyümesi ve yetkisini artırması iktidardan aferin almak uğruna eğitim emekçisinin emeğini görüşme masalarında 3 kuruşa satan sarı sendikalara, tokat niteliğinde bir cevap olduğunu kaydeden Ali Arpat, “Bugün bize dayatılmaya çalışılan umutsuzluğun aksine vatanın her köşesinde Cumhuriyetçilerin büyük bir karşılığının olduğunun ispatıdır; Cumhuriyet kurulduğundan bu yana toplumun aydınlık yüzü olan eğitimcilerin bugün ülkenin içinde bulunduğu zor koşullara rağmen umudun ve direncin meşalesini nasıl hâlâ ellerinde tuttuklarının fotoğrafıdır.

Şimdi geriye yaslanıp bu gurur tablosuna bakmak yerine, bu tabloya yaslanıp güç alarak daha da ileri atılıyoruz!

Yetki aldığımız her il ve ilçede; eğitimin ve eğitim emekçisinin tüm sorunlarını tespit edip, çözümüne dair kamuoyunu bilgilendirme görevimizi yerine getireceğiz. Tespit ettiğimiz sorunlar için çözüm önerileri üretecek, yetkililerin bu önerileri görmezden gelmemesi için örgütsel gücümüzü kullanacağız.” diye ifade etti.

 

Ali Arpat şöyle devam etti:

Emeğimiz sömürülürken, mesleki itibarımız yok sayılırken pişkince alkışlayan, talimatla eylemden vazgeçen, eylem alanından kaçan, siyasi partilerin eğitimdeki şubesi gibi davranan, kazandığı yetkiyi kendine konfor olarak tahvil eden sendika ağalarının olduğu sözde yetkili sarı sendikalara inat; yetkili sendika nasıl olunurmuş, milli eğitim sistemine ve eğitim emekçisinin haklarına, itibarına, sesine nasıl sahip çıkılırmış göstereceğiz!

 

Çünkü biz; Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim neferlerinin bir araya gelerek oluşturduğu Eğitim-İş’iz; farkımızı bir kez daha ortaya koyacak; eğitim emekçisinin büyüyen umudu olmaya devam edeceğiz!

 

Bu gurur tablosunda emeği olan, “ben” değil “biz” diye bakarak eğitim emekçisinin emeği ve eğitimin geleceği için çaba harcayan tüm üye ve yöneticilerimize teşekkür ederiz. Hep birlikte nice zaferlere!”  www.yenicizgihaber.com YENİ ÇİZGİ


Editor : Yönetici
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA