USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
YEREL

Vitamin deposu Peyniri yıllarca yanlış tüketiyormuşuz

Peyniri yıllarca yanlış tüketiyormuşuz! Bilmeden kendimizi yavaş yavaş zehirledik

Vitamin deposu Peyniri yıllarca yanlış tüketiyormuşuz
06-09-2023 11:22
GAZİANTEP

Günün her saatinde tadına doyamadan yediğimiz peynirin doğru yenmezse ölümcül tehlikelere neden olabileceğini biliyor muydunuz? Her derde deva, sağlık deposu peynirbol çeşitliliği ile birçok kişinin en sevdiği lezzetlerden birisi. Fakat peynir yemeden önce dikkat etmeniz gereken birkaç madde ve bilmeniz gereken bazı önemli konu var!

 

Posta da yer alan hare göre, Peynir yemeği çok seviyor fakat peynirin hangi koşullarda nasıl saklanacağını, kesileceğini ya da hangi peynirin nasıl seçileceğini bilmiyorsanız sizi bu konuda biraz aydınlatalım.

 

BUZDOLABINDA YANLIŞ SAKLIYORUZ

 

Peynir sünger gibidir. Çevresindeki kokuları içine çeker, içinde depolar. Yani peyniri buzdolabında saklarken bir yandan da çevresindeki diğer yiyeceklerin kendi kokularını peynire geçirmesine izin veriyor olabilirsiniz.

 

Çözümü ise çok basit. Öncelikle peyniri sıkı plastik ambalajından kurtarın ve onu parşömen gibi gözenekli bir malzemeyle paketleyin. Böylelikle hem peynir nefes alacak hem de buzdolabındaki diğer nahoş kokuları içine çekmeyecektir. Zira peynire yeteri oksijen sağlamazsanız hızla kurur.


Editor : Yönetici
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA