Hava Durumu

Eczacı Odası Başkanı Demirci: İlaç yokluğunun da zammında sorumlusu eczacı değil

Eczacı Odası Başkanı Demirci: İlaç yokluğunun da zammında sorumlusu eczacı değil

Haber Giriş Tarihi: 24.04.2022 18:43
Haber Güncellenme Tarihi: 18.01.2024 11:45
Kaynak: Haber Merkezi
Haberyazilimi.com
Eczacı Odası Başkanı Demirci:  İlaç yokluğunun da zammında sorumlusu  eczacı değil

 

GAZİANTEP- BEKİR ŞAHİN: TEB 8. Bölge Gaziantep Eczacı Odası Başkanı İrfan Demirci,

son günlerde ilaç yokluğuna ilişkin eczacıları suçlayan bir dille, eczacıları stokçulukla itham eden söylemleri red ettiklerini belirterek, “Fiyat farklılıklarının sebebinin üretici ve tedarikçi firmalar olduğu ortaya çıkmıştı. Eczacılarımıza yönelik “stokçu” ithamını esefle karşılıyor; gerçek dışı bu ithamları reddediyoruz” diye ifade etti.

 

Konuyla ilgili olarak TEB’in açıklamasına da değinen TEB 8. Bölge Gaziantep Eczacı Odası Başkanı İrfan Demirci, eczacılara yönelik “stokçu” ithamını esefle karşıladıklarını belirterek, bu ithamları red ettiklerini açıkladı.

 

Bildiğiniz üzere pandeminin ilk günlerinde de maske ve dezenfektan fiyatları konusunda eczacıların suçlandığını, ilerleyen dönemlerde ise fiyat farklılıklarının sebebinin üretici ve tedarikçi firmalar olduğunun ortaya çıktığını hatırlatan İrfan Demirci, www.yenicizgihaber.com 

 

Bizler halk sağlığını her şeyin üstünde tutan bir mesleğin mensuplarıyız. Mesleğimizi gururla, özveriyle yapıyor; pandemide de iyice görünür olduğu üzere mesleğimizin getirdiği sorumlulukları gerektiğinde ailemizi, sevdiklerimizi riske atmak pahasına yerine getiriyoruz.

 

Ülkemizin en ücra köşesinde tek bir vatandaşımızın dahi ilaçsız kalmaması için canla başla çalışıyoruz. Bu bağlamda hemen her yıl, mevcut sistemin işleyişinden kaynaklanan sorunlar dolayısıyla eczacıların stokçuluk suçlamasına maruz bırakılmasını asla kabul etmiyoruz. Bir kez daha altını özenle çizmek isteriz ki; üretim ve tedarik kaynaklı ilaç yokluğunun sorumlusu kesinlikle eczacılar değildir. “ www.yenicizgihaber.com YENİ ÇİZGİ

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.