CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi: Kamuda Sürgün Ve Mobinge Son Verilmeli

CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi: Kamuda Sürgün Ve Mobinge Son Verilmeli
CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi: Kamuda Sürgün Ve Mobinge Son Verilmeli

ADANA-  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Adana PTT Başmüdürlüğünde çalışan KESK HaberSen 7 Nolu Şube İlçe Sekreteri Ahmet Aydoğan’ın haksız ve hukuksuz şekilde Adana PTT Başmüdürlüğünden, Erzurum sürgün edildiğini belirterek, hukuksuz atamalara son verilmesini istediğini açıkladı.  

 

 

CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, kamuda yaşanan mobing, sürgün, yandaş sendikaya üye yapmaya zorlama ve çeşitli dayatmaların kabul edilemez olduğunu belirterek tepkisine şöyle devam etti:

 

“Liyakatsiz atamalar yapıldığını, kurumun zarara uğratıldığını söylediği gerekçesiyle Erzurum’a sürgün edilen memur arkadaşımızın yanında olamaya devam edeceğiz, onun sesi olacağız. Bu tip uygulama ve dayatmalara sessiz kalmayacağız. Seçim süreci boyunca, toplumda korku ve panik havası yaratıp, devletinin tüm olanaklarını ve medyanın büyük bir kesimini seferber etmekten geri durmayan, kamu kaynaklarını sonuna kadar sömürenler seçim günü de birçok hukuksuzluk ve antidemokratik uygulamaya imza atmışlardır.

 

 

Ancak derinleşen yoksulluktan, işsizlikten, gelir adaletsizliğinden, emek sömürüsünden, kadın düşmanı gerici ittifaklardan hukuksuzluktan beslenen anti demokratik sistem orta yerde durmaktadır. İktidar bloğunun kutuplaştırıcı söylemleri, toplumu ayrıştıran politikaları işsizliği, yoksulluğu gizlemek için çabalamaktadır.

 

 

Bu nedenle muhalif siyasi partiler başta olmak üzere emek ve meslek örgütleri ve tüm demokrasi güçlerinin görev ve sorumluluğu daha fazla artmıştır. Seçim sonuçları bize, emekten, demokrasiden, eşitlikten, barıştan, kardeşlikten yana olanlar olarak önümüzdeki dönemde dayanışma ve mücadeleyi daha da yükseltme görevi yüklemiştir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak dün olduğu gibi bugün ve yarında emekçilerimizin yanında olaya devam edeceğiz, onların hakkını, hukukunu sonuna kadar savunacağız. 

 

Emekçilerin alın terinin karşılığını aldığı, hakkın haksızlıktan yüce, sevginin nefretten üstün, aydınlığın karanlıktan güçlü olduğu bir ülkeye kavuşacağımız gün için mücadeleye devam edeceğiz.” www.yenicizgihaber.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.