KESK Gaziantep Bileşenleri: Emek, demokrasi ve sağlık hakkı mücadelemiz engellenemez

KESK Gaziantep Bileşenleri: Emek, demokrasi ve sağlık hakkı mücadelemiz engellenemez
KESK Gaziantep Bileşenleri: Emek, demokrasi ve sağlık hakkı mücadelemiz engellenemez

  

  

GAZİANTEP- ANIL ŞAHİN; SES yöneticilerine yönelik operasyonda, Eş Genel Başkanı Selma Atabey, önceki dönem Eş Genel Başkanı Gönül Erden, Eski Genel Başkanlardan Bedriye Yorgun, eski MYK üyeleri Fikret Çalağan ve Belkıs Yurtsever ile Ankara SES Şube önceki dönem Eş Başkanı Rona Temelli ve Ankara Şube Yöneticileri Erdal Turan, Ramazan Taş gözaltına alındı.

 

 

SES Şube binasında düzenlenen basın açıklamasına KESK bileşeni sendikaların başkan ve temsilcileri katıldı. SES yöneticilerine yönelik gözaltıları presto etmeye yönelik basın açıklama sına SES Şubesi Hukuk ve TİS Sekreteri Özlem Çakır yaptı.

 

 

Çakır, “Kirli ilişkiler deşifre oldukça gündem saptırma amaçlı emek ve demokrasi güçlerine, toplumsal muhalefetin tüm bileşenlerine yönelik gözaltı operasyonları artmaya başladı. Siyasal iktidar her sıkıştığında içerde ve dışarda yeni düşmanlar yaratarak toplumu kutuplaştırma, karşıtlaştırma siyaseti güderek ömrünü uzatmaya çalışıyor.

 

 

Çağırdıklarında ifadeye rahatlıkla gidebilecek, işyerleri kurumları belli olan insanları şafak vakti baskınlarıyla gözaltına alarak demokratik faaliyetleri kriminalize etmeye çalışıyor.  Bu tarz yöntemlerle ülkenin bekası için mücadele süsü verip kendi bekalarını korumaya çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

 

 

417 SAĞLIK EMEKÇİSİ COVİD-19 NEDENİYLE HAYATINI KAYBETTİ

 

SES Şubesi Hukuk ve TİS Sekreteri Özlem Çakır, 1,5 yıldır süren salgın boyunca sağlık emekçileri başta olmak üzere halkıın sağlığı için yeterli tedbirleri almayan iktidarın tüm bunlardan sorumlu olduğunu açıkladı.

 

yaşadığımız gibi sağlık hakkı ve sağlık emekçilerinin haklı mücadelesinin öncülerine yöneliyor. Pandeminin başından itibaren sendikamız; sağlık ve

 

sosyal hizmet emekçilerinin hakları, gerekse de halkın yaşam ve sağlık

 

hakkı mücadelesinde sürekli sözünü kurmuş eylemini gerçekleştirmiştir. Hazmedilmeyen tamda bu mücadeledir. Bugüne kadar 417 sağlık emekçisi ve 46 bin 446 yurttaş Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. Ölümleri

 

engellemeyenler, ölümler olmasın diye mücadele edenlere yöneliyor” diyerek gözaltındaki meslektaşlarının, üyelerin derhal serbest bırakılması çağrısnda bulundu. www.yenicizgihaber.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.