Mersin’de KESK bileşenleri; Baskılara boyun eğmeyeceğiz

Mersin’de KESK bileşenleri; Baskılara boyun eğmeyeceğiz
Mersin’de KESK bileşenleri; Baskılara boyun eğmeyeceğiz

 

MERSİN- BEKİR ŞAHİN;  SES ve KESK bileşeni sendikalarla birlikte Mersin emek ve demokrasi güçleri, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası’na (SES) yönelik göz altılara tepki göstererek, “Baskılarınız, gözaltlarınız, mobinginiz, şiddetiniz karşısında boyun eğmeyeceğiz” diye ifade ettiler.

 

Aralarında SES Eşgenel Başkanı Selma Atabey, önceki dönem Eşgenel Başkanlarından Gönül Erden ve Bedriye Yorgun, eski Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Fikret Çalağan ve Belkıs Yurtsever ile SES Ankara Şube önceki dönem Eş Başkanı Rona Temelli, Ankara Şube Yöneticileri Erdal Turan ve Ramazan Taş’ın gözaltı süreci devam ederken, Mersin emek ve demokrasi güçleri,  SES Mersin Şubesinde bir araya gelerek gözaltılara ilişkin basın açıklaması yaptı.

 

Düzenlen toplantıda ortak açıklamayı yapan SES Şube Eşbaşkan Özge Göncü  siyaset-mafya ilişkilerinin gün yüzüne çıktığına ve kirli ilişkilerin deşifre olduğuna işaret ederek, hükümet gündem saptırma amaçlı emek ve demokrasi güçlerine, toplumsal muhalefetin tüm bileşenlerine yönelik gözaltı operasyonlarını artırmaya başladığını ifade etti.

 

Özge Göncü, iktidarın her sıkıştığında “yeni düşmanlar” yaratarak toplumu kutuplaştırdığının da altını çizdi.

 

“GÖZ ALTILARINIZ KARŞISINDA BOYUN EĞMEYECEĞİZ”

Özge Göncü, TRT haber gibi kaynakların, yalan haberler servis ettiğini ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Pandeminin başından itibaren sendikamız; sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin hakları, gerekse de halkın yaşam ve sağlık hakkı mücadelesinde sürekli sözünü kurmuş eylemini gerçekleştirmiştir. Hazmedilmeyen tam da bu mücadelenin kendisidir. Bugüne kadar 417 sağlık emekçisi ve 46 bin 446 yurttaş Covid – 19 nedeniyle hayatını kaybetti ve salgının ekonomik ve sosyal sonuçları da inanılmaz boyutlara ulaştı. Yönetemedikleri salgının hesabını vermeyenler, ölümleri engellemeyenler, ölümler olmasın diye mücadele edenlere saldırmaktan çekinmiyor.

 

Buradan bir kez daha ifade ediyoruz. Daha önce defalarca denendiği gibi, mücadele edecek kişileri korkutmayı sindirmeyi başaramayacaksınız, Sağlık emekçilerinin haklarının savunucusu olmaktan, halkın sağlık hakkı mücadelesinin neferi olmaktan bir adım geri atmayacağız. Baskılarınız, göz altılarınız, mobinginiz, şiddetiniz karşısında boyun eğmeyeceğiz.”

 

“BU ÜLKEYİ KARANLIĞA SÜRÜKLEYENLERLE UĞRAŞIN”

Gözaltındakilerin derhal serbest bırakılması çağrısında bulunan Göncü, “Halkın sağlığı için mücadele edenlerle değil, soyguncularla, tehdit ve cinayetlerle bu ülkeyi karanlığa sürükleyenlerle uğraşın. Bizim mücadelemiz halkın sağlık hakkı mücadelesidir. Bizim mücadelemiz; parasız, nitelikli, anadilde ve ulaşılabilir sağlık hakkı mücadelesidir” diye konuştu.

 

Göncü’nün ardından söz alan Mersin Tabip Odası Başkanı Mehmet Antmen de, SES’in toplum nezdinde artan itibarına saldırı olduğunu vurgularken, KESK Mersin Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Murat Doğan ise, KESK’in eşitlik, özgürlük, emek ve demokrasi mücadelesinden vazgeçmeyeceklerini aktardı. www.yenicizgihaber.com YENİ ÇİZGİ

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.