Hava Durumu

Öz İplik İş 1 Mayıs’ı dijital de kutluyor

Öz İplik İş 1 Mayıs’ı dijital de kutluyor

Haber Giriş Tarihi: 30.04.2022 16:01
Haber Güncellenme Tarihi: 18.01.2024 11:45
Kaynak: Haber Merkezi
Haberyazilimi.com
Öz İplik İş 1 Mayıs’ı dijital de kutluyor

 

Öz İplik İş Sendikası Genel Başkanı Rafi Ay; "Konfederasyonumuz Hak-İş ve bağlı sendikalarla birlikte, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü 81 ilde ve dijital ortamda kutlayacağız” dedi.

 

Öz İplik İş Sendikası Genel Başkanı Rafi AY; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yaptığı açıklaması şöyle:

 

“1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü Konfederasyonumuz HAK-İŞ öncülüğünde 81 ilde ve dijital ortamda kutlayacağız. 1 Mayıslar; biz emekçilerin her yıl yasal zeminde coşkuyla kutladığımız ve çalışma hayatındaki sorunları dile getirdiğimiz, çözüm istediğimiz günlerdir.

 

Bugün Türkiye ve Dünya’nın dört bir yanında işçiler sendikalaşma mücadelesi veriyor. İşçiler, haklarını istiyor. Maalesef sendikalaştıkları için işten atılan işçi arkadaşlarımız var.  İşkolumuzda 1 milyon 313 bin 432 işçi bulunmakta ve bu işçilerden sadece 112 bin 712’si yani yüzde 8.58’i sendikalıdır. İşçiler sendikaya üye olma noktasında zorluk çekiyorlar. Biz, çalışanların hukuken daha fazla korunmasını istiyoruz. İşçinin işvereni şikâyeti kolay bir durum değil. Bu örgütlenmeyi engelleyen en önemli hususlardan biri. Güçsüz olanı devletimiz korumalı, işçi-işveren uyuşmazlıklarında kamu tarafı hukukun tam gereğinin uygulanması yönünde tavır almalıdır.

 

Biz işçiler olarak üretim ve hakça bölüşüm peşindeyiz. Emeğimizle ülkemize ve çalıştığımız işyerlerine, insanlarımıza hizmet ediyoruz. Elbette vergi de veriyoruz. Ülkemiz vergilerinin büyük bir kısmı dolaylı vergiler. Haliyle emekçiler olarak daha fazla pay istemek de hakkımız. Ekonominin gerektirdiği düzenlemeler, kaynak aktarımları olacaktır ancak burada mutlaka çalışanların refahının artırılmasını da gözeten bir yaklaşım da belirlenmelidir.  www.yenicizgihaber.com YENİ ÇİZGİ

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.