SES yöneticilerine yönelik gözaltılara tepkiler yükseliyor

SES yöneticilerine yönelik gözaltılara tepkiler yükseliyor
SES yöneticilerine yönelik gözaltılara tepkiler yükseliyor

 

 

ŞANLIURFA- YENİ ÇİZGİ; Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Urfa Şubesi, SES yöneticilerine yönelik gözaltıları kınadıklarını belirterek hukuksuz yapılan operasyon ve gözaltılara derhal son verilmesini, gözaltındaki yöneticilerin serbest bırakılmasını istediklerini bildirdi. SES, gözaltların amacı, gündem değiştirmek olduğunu ileri sürerek, emek, demokrasi ve sağlık hakkı mücadelelilerinin engellenemeyeceğine dikkat çekti.

 

 

Konuyla ilgili olarak basın açıklaması yapan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Urfa Şubesi Eşbaşkanı Salih Karataş, “Aralarında Eş Genel Başkanımız Selma Atabey, önceki dönem Eş Genel Başkanımız Gönül Erden, Eski Genel Başkanlarımızdan Bedriye Yorgun, eski MYK üyelerimiz Fikret Çalağan ve Belkıs Yurtsever ile Ankara SES Şube önceki dönem Eş Başkanımız Rona Temelli ve Ankara Şube Yöneticilerimiz Erdal Turan, Ramazan Taş gözaltına alınmışlardır.

 

Son günlerde siyaset-mafya ilişkilerinin gün yüzüne çıktığı bir dönemi yaşıyoruz. Kirli ilişkiler deşifre oldukça gündem saptırma amaçlı emek ve demokrasi güçlerine, toplumsal muhalefetin tüm bileşenlerine yönelik gözaltı operasyonları artmaya başladı.

 

Siyasal iktidar her sıkıştığında içerde ve dışarda yeni düşmanlar yaratarak toplumu kutuplaştırma, karşıtlaştırma siyaseti güderek ömrünü uzatmaya çalışıyor. Çağırdıklarında ifadeye rahatlıkla gidebilecek, işyerleri kurumları belli olan insanları şafak vakti baskınlarıyla gözaltına alarak demokratik faaliyetleri kriminalize etmeye çalışıyor. Bu tarz yöntemlerle ülkenin bekası için mücadele süsü verip kendi bekalarını korumaya çalışıyorlar.www.yenicizgihaber.com

 

1,5 yıldır süren salgın boyunca sağlık emekçileri başta olmak üzere halkımızın sağlığı için yeterli tedbirleri almayan iktidar daha öncede çokça yaşadığımız gibi sağlık hakkı ve sağlık emekçilerinin haklı mücadelesinin öncülerine yöneliyor. Pandeminin başından itibaren sendikamız; sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin hakları, gerekse de halkın yaşam ve sağlık hakkı mücadelesinde sürekli sözünü kurmuş eylemini gerçekleştirmiştir. Hazmedilmeyen tamda bu mücadeledir. “ diyerek, hukuksuzluğa son verilmesini istedi.

 

SES Urfa Şubesi Eşbaşkanı Salih Karataş, Sağlık emekçilerinin haklarının savunucusu olmaktan, halkın sağlık hakkı mücadelesinin neferi olmaktan bir adım geri atmayacaklarını belirterek, “Baskılarınız, gözaltlarınız, mobinginiz, şiddetiniz karşısında boyun eğmeyeceğiz.

Arkadaşlarımızı derhal serbest bırakın” diye konuştu.

 

Öte yanda bugün 12.30’da konuyla ilgili olarak yine SES Şubesi’nde Urfa Emek Ve Demokrasi Platformu tarafından basın açıklaması yapılarak gözaltıları protesto edileceği bildirildi. . www.yenicizgihaber.com YENİ ÇİZGİ

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.