Hava Durumu

Şehitkamil Belediyesi Teknoloji bağımlılığına karşı oyunlarla tedbir alacak

Şehitkamil Belediyesi Teknoloji bağımlılığına karşı oyunlarla tedbir alacak

Haber Giriş Tarihi: 08.01.2024 09:09
Haber Güncellenme Tarihi: 16.01.2024 10:35
Kaynak: Haber Merkezi
Haberyazilimi.com
Şehitkamil Belediyesi Teknoloji bağımlılığına karşı oyunlarla tedbir alacak
Şehitkamil Belediyesi ve Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolü ile anasınıfı öğrencilerini mutlu edecek örnek bir proje daha hayata geçirildi. Şehitkamil Kaymakamlığı’nda, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve Şehitkamil İlçe Millî Eğitim Müdür Vekili Yusuf Alçık’ın imza altına aldığı protokol ile Şehitkamil İlçesindeki 29 farklı müstakil anaokuluna, geleneksel çocuk oyunları seti ve okul öncesi döneme uygun içerikte spor malzemeleri armağan edilecek. Fiziksel in aktivitenin beraberinde getirdiği sorunlara çözüm üretmek ve hareketli yaşam farkındalığını oluşturmak adına yürütülecek çalışmalarda eğitici eğitimleri, yarışma ve şenliklerde düzenlenecek.
“Ekran maruziyetinin etkilerini azaltacak bir çalışma olacak”
İmzaların bir kez daha çocukların büyük tebessümleri için atıldığı törende değerlendirmelerde bulunan Şehitkamil Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, gerçekleştirilecek çalışmalarla ekran maruziyetinin etkilerini en aza indirmek istediklerini belirtti. Kaymakam Yamlı, “Şehitkamil Belediyemize okullarımıza armağan edecekleri geleneksel çocuk oyunları setleri, sportif malzemeler ve akıl-zeka oyunları için çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın gelişiminde önemli bir yere sahip olacak bir çalışmayı daha hayata geçirmenin heyecanını yaşıyoruz. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ekran maruziyetinin etkileri her geçen gün artıyor. Biz çocuklarımızın güvenilir ortamlarda, akranlarıyla birlikte oyunlar oynayarak sosyalleşmelerini arzuluyoruz. Ümit ediyorum ki imza altına alınan bu protokolle birlikte çocuklarımız eğlenerek öğrenecek ve çok daha sağlıklı büyüyecekler” dedi.
“Sportif, kültürel ve sanatsal etkinlikleri tabana yayıyoruz”
Protokol imza töreninde açıklamalarda bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, çocukların erken yaşlarda fiziksel aktivite ve sporla buluşmaları adına çeşitli imkânlar sunduklarını belirtti. Fadıloğlu, “Millî eğitim camiamızla yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde sportif, kültürel ve sanatsal faaliyetleri tabana yayabilmek adına birbirinden önemli projeleri hayata geçiriyoruz. İmza altına alınan protokol ile ilçemizde müstakil olarak faaliyet gösteren 29 farklı müstakil anaokuluna geleneksel çocuk oyunları seti ve okul öncesi döneme uygun içerikte spor malzemeleri armağan edeceğiz. Önce Öğren Sonra Eğlen Projemizle bugüne kadar özellikle anaokullarımız ve ilkokullarımızda binlerce öğrencimizi oyun, spor ve eğlence dolu etkinliklerle buluşturduk. Armağan edeceğimiz setlerle bu etkinliklerin eğitim-öğretim yılı içerisinde sürekli yapılmasını hedefliyoruz. Hareketli yaşamın önemine her fırsatta dikkat çekiyor, çocuklarımızın erken yaşlarda fiziksel aktivitelerle buluşmaları, spor yapabilmeleri adına çeşitli imkânlar sunuyoruz. İnşallah bu çalışmayla birlikte çok daha fazla çocuğumuza ulaşmış olacağız. Çalışmaların yürütülmesine büyük destek veren Şehitkamil Kaymakamımızın nezdinde ben tüm millî eğitim camiamıza teşekkürlerimi sunuyor, minik yavrularımıza keyifli bir etkinlik dönemi diliyorum” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.