Hava Durumu

Vahap Seçer’e Saldırmanın Dayanılmaz Hafifliği

Yazının Giriş Tarihi: 03.11.2022 10:24
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.01.2024 20:05

CHP li Macit Özcan’dan sonra MHP tarafından kazanılan B.şehir Belediyesinin bir sonraki seçimde diğer 11 B.Şehir Belediyesi ile tekrar CHP’li başkanlarca kazanılması iktidar cephesinin tüm ezberlerini bozdu. 2023 hedefinden uzaklaştırdı. Belki de son noktayı koydu.

B.şehir belediyelerinin kaybedilmesinden sonra İktidarın hedefinde özellikle üç B.şehir vardı. Biri Mersin, diğeri İstanbul ve Ankara B.şehir belediyeleri idi.

Aslında bu saldırıların temelinde sosyal demokrat belediyecilik anlayışına, seküler yaşama ve cumhuriyetin değerlerinin yaşatılmasına yönelik anlayış bulunmaktadır.

Gün geçmiyor ki bu belediye başkanları ile bir söylem ve itham olmasın. Belediye Başkanları, Meclis çoğunluğu olmamasına, sayısal üstünlük nedeni ile TBMM de çıkarılan yasalarla belediyelerin yetkileri ve mali hakları tırpanlanmasına, meclislerinde istedikleri kararları çıkaramamalarına üstüne üstlük tüm dünyayı kasıp kavuran bir Covit-19 belası ile de uğraşmak zorunda kalmalarına rağmen inanılmaz güzel işlere imza atarak bir başarı öyküsü yaratmaya başladılar.

Tabi hiçbir başarı cezalandırılmadan sona ermez ülkemizde. İktidarın temel amacı vatandaşına güven, huzur ve refah içinde bir yaşam konforu sunmak ise bunları en çok belediyeler eliyle yapmalıdır. İktidarın temel amacı bu olmalı.

Ancak nedense özellikle Mersin B.Şehir belediyesinin başarılı çalışmalarını karalamak için, belediyenin terör ile bağlantılı işler yaptığı ve terör yuvası olduğuna dair sürekli yandaş basın aracılığı ile (sadece yandaş basın yapıyor) kamu oyunun algısı yönetilmeye çalışıldı.

İktidarın sözcüleri ve milletvekilleri sürekli başkan Vahap Seçer’i hedef alarak Mersin Belediyesinin icraatlarını engellemeye çalıştılar. Sözde operasyonlarla kamu oyunda B.şehir belediyesinde terör operasyonu yapıldı, şu kadar kişi alındı haberleri ile belediyeyi ve Vahap Seçer’i terör ile yan yana getirmeye çalıştılar. Hizmetlerin devam etmesi ve kentin çehresinin değişmeye başlaması ile bu algı operasyonu da tutmadı. Bu da tutmayınca artık daha üst perdeden hedef almaya ve doğrudan saldırmaya başladılar.

Başkan Vahap Seçer, seçim süreci ve sonrasında da tüm konuşmalarında sadece birlikte yaşama isteğinden, Mersin’in bir barış ve hoşgörü şehri olduğundan bahsederek, huzuru kimsenin bozmasına izin vermeyeceğini söyledi. Her yerde birlikten ve kardeşlikten bahsetti. Asla teröre ve uzantılarına taviz vermedi, iş birliği içerisine girmedi. O kadar incelemelerine, o kadar müfettiş göndermelerine rağmen, 4 yıla yakın zamandır yargısal anlamda bir şey bulunamaması bunun en açık göstergesidir.

Siyasilerin kendi tabanlarına şirin görünmek için yaptığı söylemlerin Mersin’de karşılığı yoktur ve olamayacaktır da.

Kimse Mersin’in iradesine ipotek koyamaz, görevden alma, denize dökme bunlar boş işler. Ülkenin ve Mersin’in bunlarla kaybedecek bir dakikası yok. Ucuz siyaset yapmak yerine, Vahap Seçer ’in başarılarını takdir etmek yerine karalama yapmayı bırakın. Ülkenin başta ekonomi olmak üzere yığınla sorununun çözümüne odaklanın.

Kent üzerinde oynanan oyunlara ve Mersin’in maküs talihinin değişmesine ayak bağı olanları tüm kent bileşenleri kınamalıdır. Mersin’in önünü kesen tüm söylemlere birlikte tepki vermelidir.

Kent önce Mersine ve ardından Başkan Seçer’e sahip çıkmalıdır. Zira bu saldırılar sadece Başkan Seçer’e değil, yaşam biçimimize, dünya görüşümüze ve birlikte yaşama arzumuza yapılmaktadır. www.yenicizgihaber.com 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.