Hava Durumu

ÇİZGİ

Yazının Giriş Tarihi: 09.09.2023 23:58
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.01.2024 20:05

ÇİZGi

Hasan Şahin / yazdı

Bölgenin özgür sesi Yeni Çizgi Haber kadrosunu yeni isimlerle  güçlendiriyor. Mesleğin duayen isimlerinde Hasan Şahin, bundan böyle güncel yazılarıyla siz Yeni Çizgi okurlarıyla birlikte olacak.  
Aramıza hoş geldiniz diyoruz sayın Şahin. 

Abuzer, dostum aradı;  “ortak sayfa arkadaşımız Kazım Aldoğan’ın Yeni Çizgi Gazetesi'nin sorumluluğuna atandığını ve senden, bize yazar mı diye ricada bulunduğunu”  söyleyince, işin ucunda Abuzer dostumun olması tereddüte gerek bırakmadı.

Sevgili Kazımla yaptığımız kısa bir telefon görüşmesinden sonra, anladımki çizgilerimiz örtüşüyor. E, hal böyle olunca bundan sonra çizgimize yeni bir çizgi ekleyerek siz değerli okurlarla bir arada olacağız.

Bu kaddim coğrafyada insanların daha çok öğrenmeye, daha çok duyarlı olmaya, daha çok  "önce insan, sonra diğerleri" demeye hakkı var” diyerek, düşüncelerimizi “ Yeni Gizgi Gazetesi'nin internet sayfasında sizlerle buluşturacağız.

Babam derdi ki; “ doğru okuyan insandan zarar gelmez...” eklemiş olayım; doğru yazandan da zarar gelmez ve kalem bir yazarın namusudur. Kırar ama bükülmez, teslim etmez ve asla yanlışa mürekkep tüketmez!

Doğruya dağlar eğilir” demiş ozan! Biz de doğruya umanları mürekkep edip akıtacağız. Ta ki hakikat iklimi dört mevsimi sarıncaya kadar!

Bundan böyle bir aradayız, güzel bir aile olmak dileğimdir. 

Yazarıyla, okuruyla güzel bir aile...

Sevgi ve saygıyla...

.....

ÖZGEÇMİŞ

1960 yılında Malatya ili, Doğanşehir ilçesi, Eskiköy de doğdu.

Orta ve lise öğrenimini Malatya’da tamamladı. İçel Eğitim Enstitüsünü bitirdikten sonra sınıf öğretmeni olarak yurdun çeşitli bölgelerinde öğretmenlik yaptı. Daha çok yerel gazeteler olmak üzere, internet yayını yapan gazetelere de makaleler yazdı.

İkisi şiir kitabı olmak üzere yayınlanan on iki tane Roman, öykü ve mizah kitabı var. Şu an yayına hazır üç kitabı daha bulunmaktadır.

Hasan ŞAHİN evli, üç çocuk babasıdır...

www.yeniçizgihaber.com

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.