Hava Durumu

CHP Gaziantep İl Başkanı Uçar'ın Kadir Gecesi Mesajı

CHP Gaziantep İl Başkanı Uçar'ın Kadir Gecesi Mesajı

Haber Giriş Tarihi: 27.04.2022 09:38
Haber Güncellenme Tarihi: 18.01.2024 11:45
Kaynak: Haber Merkezi
Haberyazilimi.com
CHP Gaziantep İl Başkanı  Uçar'ın Kadir Gecesi Mesajı

İl Başkanı Uçar mesajında, mübarek Kadir Gecesi’nin dünyanın dört bir yanında açlık, sefaletle ve hastalıklarla mücadele eden,savaşlardan mağdur olan insanlar için dünyaya barış ve huzur getirmesini dilediğini belirtti.

CHP İl Başkanı Uçar'ın mesajı şöyle;

“Bilindiği üzere ilk emri ‘oku’ olan ve güzel ahlakı, adaleti, hukuku, hürriyeti, üretimi, emeği, hakça paylaşımı, aklı çalıştırmayı, istişareyi, dostluğu, kardeşliği, sevgi ve saygıyı esas alan, buna karşın kula kulluğu, zulmü, her türlü haksızlığı ve yolsuzluğu yasaklayan Kur’an-ı Kerim, Mübarek Kadir Gecesi’nde inmeye başlamıştır. Diğer mübarek geceler gibi Kadir gecesi de kendimizi sorgulamamız ve hatalarımız için af dileyip, kendimizi ve irademizi yenileme zamanıdır.

Paylaşmanın ve hoşgörünün ayı Ramazanı uğurlarken, tüm İslamAlemi için en önemli günlerden biri olan Kadir gecesine erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 

Adının anlamı ‘barış’ olan yüce dinimiz İslam’ın yüce kitabının ilk emrinin ‘oku’ olması fevkalade anlamlıdır. Aklı ve bilimi öne çıkardığımız devirlerde, Batı’nın ortaçağ karanlığından çıkmasına katkıda bulunma tecrübesine sahibiz.

Bu itibarla, ülkemizde ve çevremizdeki her geçen gün daha da büyüyen sorunlarımız bizleri asla umutsuzluğa sevk etmemelidir. Zira böylesine muazzam değerlerimizle çözemeyeceğimiz hiçbir sorun ve aşamayacağımız hiçbir engel yoktur.

Bu güzel günler Müslümanlar için manevi değerlerin arttığı, yardımlaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun dahada önem kazandığı zamanlardır. Bu mübarek gecenin insanlarımız arasında kırgınlıklara ve dargınlıklara son verilmesi, kırık kalplerin onarılması, dünyanın dört bir yanında açlık, sefaletle ve hastalıklarla mücadele eden savaşlardan mağdur olan insanlar için dünyaya barış ve huzur getirmesini diler, bu vesileyle İslam Aleminin mübarek Kadir Gecesini tebrik eder selam, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.