Hava Durumu

CHP İl Başkanı Uçar: Çiftçi Zor Durumda

CHP İl Başkanı Uçar: Çiftçi Zor Durumda

Haber Giriş Tarihi: 30.04.2022 16:36
Haber Güncellenme Tarihi: 18.01.2024 11:45
Kaynak: Haber Merkezi
Haberyazilimi.com
CHP İl Başkanı Uçar: Çiftçi Zor Durumda

 

GAZİANTEP- YENİ ÇİZGİ: CHP İl Başkanı Neşet Uçar tarımsal girdi fiyatlarının pahalı olması çiftçileri çok zor durumda bıraktığını, bunun yanı sıra yaşanan kuraklığın da çiftçileri tarımsal üretim yapmaktan korkar hale getirdiğini ifade etti.

 

Yıllardır bitirilmeyen sulama projelerinin kuru tarım yapan küçük çiftçiye darbe vuracağını ileri süren CHP İl Başkanı Neşet Uçar, “İl Tarım ve Gıda Komisyonumuzun kırsal alanda yaptığı çalışmalar ve il yönetim kurulumuzun şehirdeki pazar ziyaretleri gösteriyor ki sadece şehrimiz değil bütün ülkemiz gıdaya erişim konusunda ciddi sorunlar yaşayacaktır. Enflasyonun etkisi ile yükselen gıda fiyatları ve kuraklığın etkisi ile yaşanacak verim düşüklüğü kırsalda yaşayan vatandaşlarımıza geçim zorluğu kentlerde yaşayan vatandaşlarımıza da gıdaya erişim zorluğu ve zam olarak yansıyacaktır” dedi.

 

AKP iktidarının politikaları, tarımın ve çiftçinin sorunlarına sırtını dönmüş vaziyette olduğunu söyleyen Neşet Uçar, AKP sözcülerinin bu sorunları görmezden gelen hayali açıklamalarla sorunun çözülemeyeceğini açıkladı. www.yenicizgihaber.com

 

CHP İl Başkanı Neşet Uçar AKP iktidarını uyardıklarını ileri sürerek şöyle devam etti:

“AKP ülkeyi açlık, yoksulluk, zam ve zulüm ile yöneterek kendine biat toplum yaratma çabasında. AKP’nin uyguladığı ne liberal politikalarla her türlü tarımsal ürünü ithal ederiz bağladığınız için çiftçilerimiz zor durumda, acil önlem gerekiyor.

 

Bir sözümüzde bölgemiz çiftçisine, umudunuzu kaybetmeyin ülkemizin bütün sorunlarını çözecek CHP ve Millet ittifakının iktidarı yakındır. Hep beraber bu gidişata dur diyerek, ülkemizi içindeki sorunlardan, kaotik ortamdan aydınlığa çıkaracağız. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi: “Birimiz karanlıktaysak hiç birimiz aydınlıkta değiliz, aydınlığı hep beraber yaşayacağız.” www.yenicizgihaber.com YENİ ÇİZGİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.