Hava Durumu

DEVA Partili Emre: Sosyal yardımlar artırılmalı

DEVA Partili Emre: Sosyal yardımlar artırılmalı

Haber Giriş Tarihi: 19.04.2022 18:41
Haber Güncellenme Tarihi: 18.01.2024 11:45
Kaynak: Haber Merkezi
Haberyazilimi.com
DEVA Partili Emre: Sosyal yardımlar artırılmalı

 

GAZİANTEP- BEKİR ŞAHİN:  DEVA Partisi Gaziantep İl Sosyal Politikalar Başkanı Abdurrahman Emre, Ramazan ayı ile birlikte yerel yönetimlerin ihtiyaç sahiplerine dönük etkin ve doğru politikalar uygulaması gerektiğini açıkladı.  

 

Ekonomik kriz derinleştikçe ihtiyaç sahiplerinin sayısı da arttığını ifade eden Deva Partisi Gaziantep İl Sosyal Politikalar Başkanı Emre, sosyal yardımların artırılması ve temel ihtiyaç ürünlerine yoğunlaşma olması gerektiğini kaydetti.

 

Sahada yaptıkları çalışmalarda yerel yönetimlerin gıda kolilerinin etkin ve doğru dağıtılmadığını gözlemlediklerini ileri süren Emre, ”Bazı derneklere ve sivil toplum örgütlerine ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere bırakılan kolilerin eş ve dostlara bırakıldığını maalesef duymaktayız. Umarım duyduklarımız yanlıştır.” diye konuştu.

 

Gaziantep’te insanların artık 1 TL’lik ekmek kuponuna bile ihtiyaç duyduğunu vurgulayan Emre yoksulluğun korkunç boyutlara ulaştığını ekmek kuyruklarından gördüklerine dikkat çekerek, “Sosyal yardımların vatandaşlarımıza bir lütuf gibi sunulmasından rahatsız oluyoruz.” Diye konuşan Emre, “Bu ülkede çalışan veya çalışamayan bu ülkenin kimliğini taşıyan ihtiyaç sahibi herkes sosyal yardım alma hakkına sahiptir. Sosyal yardımlar hükümet değil devlet politikasıdır. Kimse sosyal yardımlar üzerinden vatandaşlarımıza bir lütufta bulunmuyor.” dedi.

 

DEVA Partisi olarak farklı kurumlar tarafından gerçekleştirilen ayni ve nakdi yardımları tek çatı altında toplayacaklarını yoksul vatandaşlara aile bazlı "Asgari Gelir Desteği" sağlayacaklarını ifade eden Emre, “Yoksul ailelerde yenidoğan bebeklere 1 yıl boyunca; süt ve bebek maması olmak üzere gıda desteği sağlayacağız. Çocukların eğitim ve sağlık harcamaları için verilen sosyal yardımları arttıracağız. Korunmaya ve gözetime muhtaç tüm çocuklarla ilgili veri tabanı oluşturacağız. Gençler ve yaşlıların bir arada bulunduğu çocuk koruma ve yaşlı bakım merkezleri oluşturacağız.” diyerek sözlerini tamamladı. www.yenicizgihaber.com YENİ ÇİZGİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.