Hava Durumu

GAGİKAD 1000 üniversiteli gençle iftar sofrasında buluştu.

GAGİKAD 1000 üniversiteli gençle iftar sofrasında buluştu.

Haber Giriş Tarihi: 28.04.2022 03:35
Haber Güncellenme Tarihi: 18.01.2024 11:45
Kaynak: Haber Merkezi
Haberyazilimi.com
GAGİKAD 1000 üniversiteli gençle iftar sofrasında buluştu.

 

GAZİANTEP- AYSEL ŞAHİN: GAGİKAD, ülkenin geleceği Z kuşağını oluşturan GAÜN gençleri ile verdiği iftarda bir araya geldi. Gaziantep Üniversitesi personel yemekhanesinde verilen iftar sofrası 1000 üniversiteli gençle buluştu.

 

GAGİKAD iftar sofrasına Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof Dr Arif Özaydın, Rektör yardımcısı Prof Dr Ayşe Balat , öğrenci yurtları yöneticileri , öğrenci birlikleri temsilcileri , kız öğrenci yurtları sorumluları ve GAGİKAD üyeleri yer aldı.

 

İftar öncesi programın sunuculuğunu GAGİKAD denetim kurulu başkanı Av Burcu Elbir Yardı yaptı. Programda konuşma yapan GAGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Beril Özlem Leylek Z kuşağı ile buluşma amaçlarını dile getirdi . Başkan Beril konuşmasında

“Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimiz bizler için çok önemlidir. Onların sorunlarını dinlemek, taleplerini dinlemek, beklentilerini sorgulamak,  bunlara çareler yaratmak elbette her yetişkinin amaçları arasında olmalıdır. GAGİKAD olarak bizler bu konuyu her zaman gündemimizde tutuyoruz. Ramazan ayının güzelliğinde bir de eşsiz Kadir gecesinin hikmeti ile gençlerimize ev yemeklerinden, anne elinden bir sofra kurmak istedik. Bu uğurda tüm dernek üyelerimiz fitre ve bağışlarımızı ortak karar alarak bu şekilde gençlerimiz için özel bir sofra kurmak için bir araya getirdik. Hem güzel bir hayıra vesile olmak hem filtrelerimizi  akılcı amaçlar için kullanmak bizleri de vicdani olarak ziyadesi ile huzura kavuşturmuştur .Tüm üniversite öğrencilerimiz şehrimizde bizlerin misafiridir. Onların Kadir gecesinde Gaziantep yemekleri ile ağırlamak onlara ellerimizle hizmet etmekten onur duyuyoruz . Bizimle iş birliği içinde bu projeyi hayata geçirmemizde yol olan Üniversite rektör yardımcımız Prof Dr Ayşe Balat’a ayrıca teşekkür ederim. Ülkemizin geleceği gençlerimizin sorunlarını, taleplerini iftar sonrası çay kahve sohbetinde dinleyeceğiz. Bizler hepimiz bir anneyiz. Evlatlarımızın düşüncelerini önemseyerek çözümler oluşturmak için çalışacağız . Bu güzel gecenin hikmeti ile Cenab-ı Allah’tan gençlerimize güzel bir gelecek inşa etmek için hepimize güç ,kuvvet ,refah ,ilim bilim yolunda emek vermeyi nasip etmesini diliyorum. Tuttuğumuz oruçlar kabul olsun sofralarımız bereketli olsun afiyet olsun  “ şeklinde konuştu.

 

İftara katılan GAÜN Rektörü Prof Dr Arif Özaydın GAGİKAD başkanı, yönetimi ve üyelerine teşekkür etti. “Öğrencilerin şehirde etkili projelere imza atan GAGİKAD üyeleri ile bir araya gelmesinden çok memnunuz. Bizler her daim şehir halkı ile bütünleşmek istiyoruz. Başarılı iş kadınlarımızın gençlerimize örnek olmasından ve onları düşünüp anne sıcaklığı ile sofralarında kucaklamasından dolayı  kendilerini tebrik ediyorum . 1000 kadar öğrencimize özel bir sofra kurdular , onlarla tek tek ilgilendiler . Üniversitemizde bir ilke imza attılar. Herkese örnek oldular. Enerjileri ile finaller öncesi öğrencilerimize güzel bir motivasyon oldu. Destekleri çok değerlidir , teşekkür ederim “ dedi. www.yenicizgihaber.com

 

 

GAGİKAD iftar sofrasında misafir edilen 1000 öğrenciye GAGİKAD üyesi Nurhan Sayar’ın yemek firması Zengross tarafından, yuvarlama, nohutlu pirinç pilavı, tavuk, salata, tatlı menüsü hazırlandı. Tüm yemekler dernek üyeleri tarafından servis edilerek tek tek masalara götürüldü. İlk başta sıraya giren öğrenciler dernek üyeleri tarafından hizmet edileceğini öğrenince çok şaşırdılar.

 

İftar sonrası gazeteciler dernek üyeleri, yurt yöneticileri ve rektörlük bir araya gelerek öğrencileri dinlendiler. Daha çok sosyal faaliyetler isteyen öğrencilere GAGİKAD Başkanı Dr Beril tercüman oldu. GAÜN rektöründen söz aldı, konser takvimi öne çıkarıldı. Rektör yardımcısı Sayın Balat’da öğrencilerin talep etmesini istedi. Büyük masa sohbetinde bir sanat sokağı oluşturulması, uluslararası covid sonrası dünya adlı ,200 bilim insanın katılacağı ve Gaziantep’te gerçekleşecek kongrenin ayrıntıları dernek üyelerine ve gazetecilere anlatıldı. 

 

GAGİKAD Genel sekreteri Av Lebriz Güzelbey ve yönetim kurulu üyesi Melis Sökücü , Sanayici Süreyya Kayar , üniversite öğrencilerinin memnuniyetinden çok mutlu olduklarını ve  dernek yönetimi olarak daha sık öğrenciler ile bir araya gelerek onların gelişimine destek olacak farklı projeler için çalışacaklarını dile getirdiler .GAGİKAD üyeleri öğrenciler ve yöneticiler ile toplu hatıra fotoğrafları çekilerek gece sona erdi.  www.yenicizgihaber.com YENİ ÇİZGİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.