Hava Durumu

GAİMDER Genel Kurulunu yaptı Bora Kanevetci güven tazeledi

GAİMDER Genel Kurulunu yaptı Bora Kanevetci güven tazeledi

Haber Giriş Tarihi: 20.01.2024 19:00
Haber Güncellenme Tarihi: 21.01.2024 13:18
Kaynak: Haber Merkezi
Haberyazilimi.com
GAİMDER Genel Kurulunu yaptı Bora Kanevetci güven tazeledi

GAİMDER Genel Kurulunu yaptı Bora Kanevetci güven tazeledi

 

 

GAZİANTEP- AYSEL ŞAHİN:  Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği  (GAİMDER ) ’in 19. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tek listeyle gidilen Genel Kurulda Bora Kanevetci yeniden başkan seçildi.

 

Divan Başkanlığını Mehmet Rıdvan Köksüzer’in yaptığı Genel Kurulun ilk gününde gündemin faaliyetle ilgili maddeleri, ikinci gününde ise seçimler gerçekleşti.

 

Genel Kurulda konuşan Bora Kanevetci, geride bıraktıkları 3 yıllık dönem içerisinde pandemi ve deprem felaketlerinin acısını hissederek hizmet üretmeye çalıştıklarını söyledi. Yaptıkları çalışmaları anlatan Kanevetci, derneğe yeni bir hizmet binası kavuşturmak için yaptıkları çalışmalarda önemli bir mesafe kat ederek arsa tapusunu derneğe kazandırdıklarını, yeni dönemde de Hizmet Binasını üyelerin destekleriyle yapacaklarını müjdeledi.

 

Kanevetci, mesleğin ve sektörün sorunlarına çare aradıkları ve çözüm ürettikleri bir dönem yaşadıklarını belirterek, yeni dönemde sorunların takipçisi olmaya ve üyelere hizmet etmeye devam edeceklerini açıkladı.

 

 

Genel Kurulda, Divan Başkanı Mehmet Rıdvan Köksüzer GAİMDER’in ve kurucusu oldukları İMKON’un kuruluş süreci hakkında bilgi verdi.

 

16. Ve 17. Dönem Başkanı İbrahim Kamil Apa da yaptığı konuşmada, sektörün içinde bulunduğu durumu özetledi. Apa, inşaat sektörünün her koşulda üretmekten yana olduğunu ifade ederek, birlik ve beraberlik içerisinde her zorluğun aşılabileceğini vurguladı.

Genel Kurula katılan paydaş sektör temsilcisi İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez ise, sektörün ve mesleğin yararına olan projelerde İnşaat Müteahhitleri Derneği ile işbirliği yapmayı sürdüreceklerini söyledi.

 

 

KAMİAD Başkanı Ali Adıgüzel ise özellikle kamu müteahhitlerinin yaşadığı zorluklara dikkat çekerek, dernek olarak yaptıkları girişimler hakkında bilgi verdi.

Genel Kurula, protokol üyeleri, alt yapı kuruluşlarının temsilcileri ve çevre illerin İnşaat Müteahhitleri Derneği temsilcileri de katıldı.

 

 

YENİ YÖNETİM

İkinci gün yapılan seçim maddesinde, Bora Kanevetci yeniden Başkan seçilirken,

Yönetim Kurulu üyelerine

Muhammed Cihan Çelenk,

Tahir Meral,

İbrahim Güngör,

Bayram Doğan,

Kenan Kartal,

Mehmet Şefik Filik,

Murat Esvet

Abdülsamet Yüksel getirildi.

 

Denetim Kurulu ;

Eyyüp Koç,

Engin Çemberlitaş

 Eyyüp Kaplama’dan oluştu.

 

Federasyon delegesi olarak İbrahim Kamil Apa, Güven Öztürk, Yüksel Altun, Hasan Hurşit Yıldırım, Halil Durmaz ve Mehmet Bozkurt seçildi.

 

Danışma Kurulu ;

Sadeddin Gün,

Fatih Mehmet Güllüoğlu,

Rıza Kaya,

Abdülbari Sevinç,

Sezer Serkan Fakılı,

Mustafa Levenç Kılıç,

Ahmet Gökhan Soydinç,

Mehmet Tacettin Tütüncüler

İsmail Gürsoy seçildi.  www.yenicizgihaber.com YENİ ÇİZGİ

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.