Gaziantep Yardım Vakfı’ndan 400 Çocuğa bayramlık hediye

Gaziantep Yardım Vakfı’ndan 400 Çocuğa bayramlık hediye
Gaziantep Yardım Vakfı’ndan 400 Çocuğa bayramlık hediye

 

GAZİANTEP- AYSELŞAHİN; Gaziantep Yardım Vakfı tarafından 400 kadar çocuğa bayramlık kıyafet dağıtımı yapıldı.

 

Hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında köprü görevi gören Gaziantep Yardım Vakfı, Kurban Bayramına yönelik faaliyetlerini hızlandırdı. Kurban Bayramı öncesi dar gelirli ailelerin çocuklarını sevindirmek isteyen bir hayırsever tarafından bağışlanan kıyafetler ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. 

 

Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı Ergun Yetkin, ihtiyaç sahiplerine yönelik yapılan yardımların pandemi döneminde artarak devam ettiğini belirterek, "Pandemi döneminde vakfımız aracılığıyla yoksullara yardım etmek isteyen hayırseverlerin sayısı arttı. Aynı şekilde yardımda bulunduğumuz aile sayısında da artış oldu. Vakfımızın düzenli olarak yardım ettiği ailelerin çocuklarına bir hayırsever vatandaşımız tarafından kıyafet bağışında bulunuldu. Hayırseverimizin aldığı kıyafetler yaklaşık 400 çocuğa dağıtıldı. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

 

KURBAN KESİMİ RANDEVU İLE YAP

 Başkan Yetkin, Gaziantep Yardım Vakfı'nın en önemli faaliyetlerinden birinin de Kurban Bayramlarında verdiği kurban kesim hizmeti olduğunu belirterek, açıklamasını şöyle sürdürdü:

 

"Bilgimiz dahilinde kimse aç uyumasın diyerek sürdürdüğümüz faaliyetler çerçevesinde 400 civarındaki haneye düzenli yardımda bulunuyoruz. Yardım yaptığımız ailelerin üniversitede okuyan başarılı çocuklarına da burs veriyoruz. Yine öğrencilerin kırtasiye ihtiyacını karşılıyoruz. Ayrıca, Kurban Bayramlarında 400 civarında kurbanın kesilmesini sağlıyoruz. Modern kesimhanemizde, kurallara uygun bir şekilde ve hijyenik koşullarda kurban kesilmesine imkan tanıyoruz. Bu yıl da pandemi koşullarına uygun bir şekilde, randevu sistemiyle, vatandaşların yorulmadan, eziyetsiz bir şekilde kurbanlarını kesmelerini sağlamak için çalışmalarımıza devam ediyoruz." www.yenicizgihaber.com YENİ ÇİZGİ

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.