GİMDER ilk kongresini yaptı, Akyürek başkan seçildi

GİMDER ilk kongresini yaptı, Akyürek başkan seçildi
GİMDER ilk kongresini yaptı, Akyürek başkan seçildi

 

Gaziantep İnternet Medyası Derneği (GİMDER) 1. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Dernek idare merkezinde tek liste ile yapılan kongrede başkanlığa Aydın Akyürek seçildi.

 

Daha önce kuruluşunu gerçekleştiren Gaziantep İnternet Medyası Derneği (GİMDER), birinci olağan genel kurulu ile kısa, orta ve uzun vadede hayata geçireceği projeleri gerçekleştirmek için start verdi. Yönetim, denetim ve disiplin asil ve yedek üyelerinin seçiminin yapıldığı kongrede, tüzükte yer alan federasyon delegeleri ve onur kurulunda yer alacak isimlerde belirlendi.

 

AKYÜREK: GAZİANTEP’E YAKIŞIR BİR İNTERNET MEDYA ATÖLYESİ KURACAĞIZ

Kongre sonrasında üyelere hitaben teşekkür konuşması yapan, GİMDER Başkanı Aydın Akyürek, kurucu başkan Ökkeş Sabah ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, ‘’Hedefimiz bir derneğin ötesinde kentte çağın gelişimine uygun bir medya atölyesi kurmak. İlk olarak üye sitelerimizin gelişmesi ve daha etkin hale gelmesi için çalışmalar yapacağız. İlimizdeki tüm basın STK’ları ve internet medya basın kuruluşlarıyla  istişareler yaparak, internet medyası okuryazarlığı konusundaki sorunlara çözüm aramaya çalışacağız. Diğer yandan üniversitelerimizin iletişim bölümleriyle teorik alanda da destekler alarak, Gaziantep’in internet medyası alanındaki rekabet gücünü artırarak hedefimiz olan medya 5.0 projesini hayata geçirmek için çalışacağız’’ dedi.

 

YEREL BASIN KAVRAMI ARTIK ULUSLARARASI BİR KAVRAMA DÖNÜŞMÜŞTÜR

Gaziantep merkezli yayın yapan internet haber sitelerinin artık yerel basın kavramından çıktığını dikkat çeken Akyürek, ‘’Her ne kadar kontrolsüz bir büyüme olsa da Gaziantep’te diğer kentlerle rekabet edecek potansiyelde haber siteleri bulunmaktadır. Bugün Gaziantep’te yayın yapan bir haber sitesi yurt dışında okunuyor ve takip ediliyorsa internet haberciliği yapan siteleri yerel olarak adlandırmak yanlış bir tanımdır. Bu alanda birlik, beraberlik, yardımlaşma, dayanışma ve istişare ile hareket edildiğine Gaziantep’te marka haber sitelerinin de çıkacağına inancımız tamdır. Bu hedef doğrultusunda derneğimize üye olsun olmasın tüm haber sitelerine kapımız açık olacaktır.’’ Diye konuştu.

 

GİMDER YÖNETİM LİSTESİ ŞÖYLE OLUŞTU;

 

YÖNETİM KURULU

AYDIN AKYÜREK                              

TURGUT BOZGEYİK

HALİL EYYUPOĞLU,

MEZİNE SIRAKAYA,

HAMZA MERCANOĞLU,

SEDAT TORUN,

KEMAL KÖKTEN,

ÖKKEŞ KOYUNCU

AHMET HİLLEZ

 

DENETİM KURULU

SALİH KARADENİZ

MEHMET GENÇ              

YUSUF ALBAYRAM

 

DİSİPLİN KURULU

TAYFUN KATIRCI                                                                             

İSMAİL TUNÇ             

DAVUT UÇAR

 

ONUR KURULU

MUSTAFA KIZIKLI

ASLI EMEKTAR

VEYSEL KARAYILAN

METİN SABUNCU

MEHMET SAİT KARAŞAHİN

 

FEDERASYON DELEGELERİ                                                           

AYDIN AKYÜREK

ÖKKEŞ SABAH

HAMZA MERCANOĞLU

TURGUT BOZGEYİK

MEZİNE SIRAKAYA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.