İMO Şube Başkanı Çeliktürk; "İşsizliğin zirve yaptığı bir ortamda bayram kutluyoruz"

İMO Şube Başkanı Çeliktürk; "İşsizliğin zirve yaptığı bir ortamda bayram kutluyoruz"
İMO Şube Başkanı Çeliktürk; "İşsizliğin zirve yaptığı bir ortamda bayram kutluyoruz"

 

GAZİNATEP- BEKİR ŞAHİN; İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, inşaat mühendisleri arasındaki işsizliğe dikkat çekti.

 

Pandeminin etkisinin büyük ölçüde devam ettiği bir ortamda Ramazan Bayramını kutladıklarını vurgulayan İMO Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk, "Bayramlar, toplumda barış, huzur ve kardeşlik gibi duyguları güçlendiren müstesna günlerdir.

 

İslam Alemi olarak bir Ramazan Bayramına daha kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Pandeminin hayatın her alanını olumsuz etkilediği bir ortamda bayramı evlerimizde kalarak kutlayacağız. Salgının yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirler dolayısıyla evlerimizde kalsak da, dost, akraba ve sevdiklerimizle yüz yüze bayramlaşamasak da yine de bayram coşkusunu en güzel şekilde yaşamanın gayreti içerisinde olalım" dedi.

 

Başkan Çeliktürk, inşaat mühendisleri arasında işsizliğin zirve yaptığı bir dönemde bulunduklarını da hatırlatarak şöyle devam etti:

 

"Genel merkezimiz tarafından hazırlanan rapora göre, ne yazık ki bugün her üç inşaat mühendisinden birisi işsizdir. Genç mühendisler arasındaki işsizlik oranı ise yarı yarıyadır. Dolayısıyla inşaat mühendislerinin önemli bölümü bayrama işsiz olarak girerek, bayramı buruk bir şekilde kutlayacaklardır. Mühendislerin işsiz olması, yapı güvenliğimizin tehlikede olduğunun işaretidir. Sektörün sorunlarının çözümü için yaptığımız uyarıların dikkate alınarak, vatandaşın can ve mal güvenliğinin sağlanması en büyük temennimizdir.

 

 

Bu vesile ile inşaat mühendislerinin, TMMOB camiasının ve tüm Müslümanların mübarek Ramazan Bayramını kutlarken, bayramın huzura, barışa, sevgiye ve kardeşliğe vesile olurken, dünyanın farklı coğrafyalarında akan kan ve gözyaşlarının dinmesini diliyorum."  www.yenicizgihaber.com YENİ ÇİZGİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.