Hava Durumu

İsrail katliamını protesto eden Kilis Üniversitesi, Filistin’e destek için yürüdü

Kilis Üniversitesi öğrenci ve akademisyenleri, İsrail'in Gazze'ye saldırılarını protesto ederek Filistin'e destek yürüyüşü düzenledi. Ellerinde Türk bayraklarıyla İsrail aleyhine slogan atan grup, insanlık dışı soykırıma karşı çıktı.

Haber Giriş Tarihi: 23.05.2024 10:07
Haber Güncellenme Tarihi: 23.05.2024 10:12
Kaynak: HABER MERKEZİ
İsrail katliamını protesto eden Kilis Üniversitesi, Filistin’e destek için yürüdü

Kilis’te öğrenciler ve akademisyenler Filistin’e destek için yürüdü

İsrail katliamını protesto eden Kilis Üniversitesi, Filistin’e destek için yürüdü

Kilis 7 Aralık Üniversitesi (KİYÜ) öğrenci ve akademisyenleri İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi.

Kilis 7 Aralık Üniversitesinin giriş kapısında toplanan grup, ‘‘Nehirden denize Filistin özgür olacak’’, ‘‘Gazze’de soykırım var’’, ‘‘Özgürlük için yürüyoruz’’ ve "Filistin’de olanlara susmayın" yazılı pankartlar açarak yürüyüşe geçti. Ellerinde Türk bayraklarıyla İsrail aleyhine slogan atan gruptakiler, Gazze’ye desteklediklerini dile getirdi. Yürüyüşün ardından grup adına açıklama yapan üniversite öğrencisi Abdulgaffur Gültekin, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını şiddetle kınadıklarını söyledi.

Farklı görüş ve fikirlere sahip olunsa da hep birlikte Filistin’e destek olunmasını gerektiğini söyleyen üniversite öğrencisi Abdulgaffur Gültekin, "Terör devleti İsrail’in, doğudan batıya kuzeyden güneye verilen bütün tepkilere rağmen yıllar yılı icra ettiği insanlık dışı soykırımına hem Gazze’de hem Batı Şeria’da devam ediyor. Medyanın gücünü de arkasına alan terör devletinin suçlarının meşrulaştırılmaya çalışıldığı, zalimden mazlum çıkarmak gibi ahmakça bir çaba içerisine girildiğini şahit oluyoruz" dedi.  www.yenicizgihaber.com

Kaynak: HABER MERKEZİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.