Mersin Kent Konseyi kadınları; İstanbul Sözleşmesi bizim vazgeçmiyoruz!

Mersin Kent Konseyi kadınları; İstanbul Sözleşmesi bizim vazgeçmiyoruz!
Mersin Kent Konseyi kadınları; İstanbul Sözleşmesi bizim vazgeçmiyoruz!

 

MERSİN AYSEL ŞAHİN; Mersin Kent Konseyi “Kadın ve Siyaset Komisyonu’’ sözcüsü. İlksen Sorguç Dinçer, kadına yönelik şiddetin önlenmesinin “vicdanlara” bırakılmasını kabul etmediklerini belirterek, “Haklarımıza ve hayatlarımıza yönelik saldırılara karşı birlikte ve çok güçlü olduğumuzu biliyor ve haykırmaya devam ediyoruz:  İstanbul Sözleşmesi Bizim. Vazgeçmiyoruz. İstanbul Sözleşmesi Bizim. İstanbul Sözleşmesi Yaşatır. Vazgeçmiyoruz” dedi.

 

Kadınlar olarak şiddetten uzak, eşit ve özgür yaşamaya dair taleplerden vazgeçmeyeceklerini belirten Mersin Kent Konseyi “Kadın ve Siyaset Komisyonu’’ sözcüsü. İlksen Sorguç Dinçer,   

 

“Toplumsal cinsiyet eşitliğini hayatın her alanında hayata geçirme çabamızdan ve eşitliğin tesisi için uygulanması gereken politikaları talep etmekten vazgeçmiyoruz! 

Hayatlarımızdan, eşitlikten ve haklarımızdan vazgeçmiyoruz!

 

Ardında geniş bir toplumsal mutabakat olan İstanbul Sözleşmesi’nden tek bir kişinin kararı ile hukuksuzca çıkılmasını kabul etmiyoruz!

Erkek şiddetinin ve çocuk istismarının önlenmesini; kadınların, çocukların ve LGBTİ+’ların şiddete karşı korunmasını; şiddet faillerinin yargılanmasını ve cinsiyet eşitliğine dayalı politikalar geliştirilmesini devletin anayasal bir yükümlülüğü olarak görüyor ve bu yükümlülükten geri çekilmesini kabul etmiyoruz!

Kadına yönelik şiddetin önlenmesinin “vicdanlara” bırakılmasını kabul etmiyoruz!

6284 sayılı kanunun tam olarak uygulanmamasını, TCK 103. maddesinde değişiklik yapılmaya çalışılarak çocuk istismarı faillerine yönelik af çıkarma girişimlerini kabul etmiyoruz!

 

Uzun yıllar verdiğimiz mücadele sonucu kazandığımız haklarımıza hep beraber sahip çıkacağımızı haykırmaya devam ediyoruz!

 

Haklarımıza ve hayatlarımıza yönelik saldırılara karşı birlikte ve çok güçlü olduğumuzu biliyor ve haykırmaya devam ediyoruz.” diye konuştu. www.yenicizgihaber.com YENİ ÇİZGİ 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.