Şahinbey 100. yıl tünellerin ışık göründü

Şahinbey 100. yıl tünellerin ışık göründü
Şahinbey 100. yıl tünellerin ışık göründü
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun 3 katlı köprülü kavşak ile birlikte şehre kazandıracağı en önemli projelerden olan Şahinbey Belediyesi 100. Yıl Tünel çalışmalarında son yaklaşıldı. Tüneller için Cumartesi günü saat 17:00'da düzenlenecek olan program ile ışık görme töreni düzenlenecek. Tüneller tamamlandığında yarım saatlik yol 1 dakikaya inecek.
Gaziantep'te bir ilk
Gaziantep'te ilk, Türkiye'de ise sayılı şehir merkezlerinde mevcut olan tünel projesinin, çalışmalarına başlanırken, yapılacak proje ile vatandaşlar yol ve yakıt tasarrufundan önemli ölçüde faydalanacak. Bunun yanı sıra hava kirliliğinin önüne geçilmesine de önemli katkı sağlanmış olunacak. Yer altına inecek olan trafik ile birlikte trafik akışı da önemli ölçüde rahatlayacak. Bu proje ile Kılınçoğlu Mahallesi ile YeşilVadi arasındaki trafik yoğunluğu azaltılırken şehrin kuzey-güney aksında yeni bir hat oluşacak. Şahinbey Belediyesi 100. Yıl Tünelleri birinci sınıf karayolu tüneli standartlarında 2 x 2 şerit sayısına sahip. Şerit genişlikleri 3,5 m uzunluğunda tasarlanan Şahinbey Belediyesi 100. Yıl Tünellerinin sol tüpü bin 250 metre, sağ tüpte bin 250 metre olmak üzere toplam 2 bin 500 metre uzunluğundadır. Tüneller şehrin transit trafiğine hizmet edecek olup, şehir içi bulvarları ve nüfusu yoğun olan mahallelere ulaşım erişimini daha kolay hale getirecek.
"Tüm vatandaşlarımız ışık görme törenine davetlidir"
Şahinbey Belediyesi 100. Yıl Tünellerinin kendisini en çok heyecanlandıran projeler arasında yer aldığını ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu “Özdemirbey Caddesine alternatif Tüfekçi Yusuf Bulvarı'nı, Yeşilvadi Bulvarı'na bağlayacak olan Şahinbey Belediyesi 100. Yıl Tünellerinde son aşamalara geldik. Gaziantep'imizde yapılan ilk tünel projesi ile şehrin trafiğine yeni bir soluk, yeni bir nefes aldıracak proje yapıyoruz. Gidiş geliş şeklinde yapılan tünelimizin uzunluğu 2 bin 500 metre olacak ve Şahinbey 100. Yıl Tünellerimiz için Cumartesi günü saat 17:00'da ışık gördü töreni düzenleyeceğiz. Tüm halkımızı YeşilVadi çıkışında düzenlenecek olan törene davet ediyorum. Tünel projemiz vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.