Şehir Hastanesi inşaat işçilerinden, Yeşil Sol Parti adaylarına sevgi gösterisi

Şehir Hastanesi inşaat işçilerinden, Yeşil Sol Parti adaylarına sevgi gösterisi
Şehir Hastanesi inşaat işçilerinden, Yeşil Sol Parti adaylarına sevgi gösterisi

Gaziantep Şehir Hastanesi’nde çalışan işçilerle bir araya gelen Yeşil Sol Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Sevda Karaca, işçilerin 14 Mayıs’ta oy kullanma çağrısı yaparak  “Eğer oy kullanmanızın önünde herhangi bir engel varsa o engeli birlikte kaldıracağız” dedi.

 

Yeşil Sol Parti Gaziantep Milletvekili Adayları Sevda Karaca, Abdullah Gözen, Edhem Ünal ile birlikte Şehir Hastanesi şantiyesinde çalışan işçilerle bir araya geldi. Vardiya çıkışında Emek Partisi, HDP ve Yeşil Sol Parti üyeleri tarafından işçilere bildiri dağıtımı yapıldı. Bildiri dağıtımına Yeşil Sol Parti Gaziantep Milletvekili Adayları Sevda Karaca, Abdullah Gözen, Edhem Ünal ve Emek Partisi GYK üyesi Levent Tüzel de katıldı. İşçiler ıslıklarla, alkışlarla destek verdi.

 

BÜYÜK TÜRKİYE HİKAYESİ YAZANLAR İŞ CİNAYETLERİNİ SAKLADILAR

“Kar, Nan, Azadî”, “Direne direne kazanacağız”, “İş ekmek özgürlük”, “jin jiyan azadi” sloganları atan işçilere seslenen Karaca,  “Bu ülkenin dört bir tarafında inşaatların yükselmesiyle övündüler. O inşaatların betonlarının işçi kanıyla karıldığını anlatmadılar. O inşaatların sizin alın terinizle yükseldiğini anlatmadılar. Büyük Türkiye hikayesi yazdılar. Ama inşaat işçilerinin o inşaatlarda canından olduğunu, her gün iş kazaları, iş cinayeti yaşandığını anlatmadılar, sakladılar” şeklinde konuştu.

 

CEZAEVLERİNE BİZİM SİYASİ İRADEMİZİ HAPSETTİLER

İnşaat işçilerinin ülkenin dört bir tarafında büyük adalet sarayları, büyük cezaevleri inşa ettiğini söyleyen Karaca, “Ama biz ne adalet bulabildik ne de bu adaletin sağlanması için işçilere hukuk tanındı, adalet tanındı. Ve cezaevlerinde bizim siyasi iradelerimizi hapsettiler” diye konuştu. İnşaat işçilerinin çalışma koşullarına da vurgu yapan Karaca “Biz inşaat işçilerinin bu ülkenin dört bir tarafında kurtlu yemeklere, kurtlu yataklara mahkum edildiğini biliyoruz.  Biz bu ülkede banyosu, tuvaleti olmayan inşaat şantiyelerinde ölesiye çalıştırıldığınızı biliyoruz” dedi.

 

İŞÇİLERİN OY KULLANABİLMESİ İÇİN SEFERBER OLDUK

İşçilere 14 Mayıs’ta oy kullanma çağrısı yapan Karaca, “Bir gün işe gitmesek ücretimizi kesenler aylardır alın teri döktüğümüz ücretlerimizi vermiyorlar. Özellikle 14 Mayıs öncesinde işçiler gidip oylarını kullanmasın diye izin vermiyor. Pek çok açıdan engellerle karşılaştığınızı biliyoruz. Her şeyimizde bizi ekmeğimizle tehdit etseler de gideriz. Biz barış isteyenler, biz ana dilinde konuşmak isteyenler, biz doğduğu yerde doymak isteyenler olarak gideceğiz, oy kullanacağız. Emek ve Özgürlük İttifakı, Yeşil Sol Parti işçilerin oylarını kullanabilmesi için bütün olanaklarını seferber etmiş durumda. Eğer oy kullanmanızın önüne herhangi bir engel varsa o engeli birlikte kaldıracağız, tek adamın işçilerin önüne diktiği bütün engelleri kaldıracağız” diye konuştu.

 

Karaca son olarak şunları kaydetti: “14 Mayıs'ta artık yeni bir ülkeyi; işçilerin, emekçilerin, Kürtlerin, gençlerin, kadınların haklarını hep birlikte elde etme mücadelesinin kanallarını açtığımız bir ülkeyi birlikte kuracağız.” www.yenicizgihaber.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.