Hava Durumu

Adaletin terazisi mağdurdan yana oldu ve Bedrettin Gündeş'e tahliye  

Yazının Giriş Tarihi: 12.06.2023 09:54
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.01.2024 20:05

Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı görevini sürdürürken “terör örgütüne yardım etti” iddiası kapsamında tutuklanan Bedrettin Gündeş çıkarıldığı ilk mahkemede tahliye edildi. Hukuk, adalet her şeye rağmen bu sefer doğrudan mağdurdan gerçekten yana tavır aldı. Adaletin terazisi tüm baskılara inat yeni karanlıklara derinlik açmadı. Elbette beklenen de bu yönde bir karardı. Troller, kumpasçılar, tetikçiler ne derseniz deyin, bu sefer adalete yön çizemedi.   

 

Bedrettin Gündeş tahliye sonra sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımında insanlığa dair ders verir nitelikte sözleri ise kötülerin, iftira ve algı peşinde koşanların ne denli insanlıktan uzak olduklarını vurguluyor. Gündeş; “İyiler iyilikleriyle, kötüler hiç var olmamış gibi hiçlikleriyle anılacaklar… Dost görünmek değil, dostça yaşamaktır asıl olan.” Cümlesi ile sözlerini noktalıyor.

 

Bedrettin Gündeş’in sosyal medya hesabında kendi sade dili ve içinden geldiği ile yazdığı o kısa yazısını olduğu gibi yayınlıyoruz;

 

Çok değerli dostlarım, arkadaşlarım, canlarım;

 

Hayatın akışı içinde; insan beklemediği olaylarla karşılaşabiliyor. İnsanın her gelişmeye, sonuca, başlangıca hazır olması lazım.

Dünyadaki bütün problemlerin kaynağı, insanların birbirlerini anlayamaması, hırs ve ihtirasın aklın önüne geçmesindendir.

Bir algı operasyonuyla bir müddet aranızdan ayrı kaldım. Bu süre içinde yaşamı ve gelişmeleri yeniden yorumladım.

Sevginin, erdemin, aklın ve sabrın atmosferi içinde konumlanınca insan; her türlü zorluğu ve engeli rahatlıkla aşabiliyor. Önemli olan insanın kendisiyle yüzleştiği zaman; kendini tanıması, inanması ve anlatabilmesidir. Tabi ki, anlamak isteyenlere…

Yalan, yanlış, iftira dolu bir ithamlar ve algı süreciyle karşılaştım. Ama bir saniye bile karamsarlığa, umutsuzluğa kapılmadım.

Demokrasiden, insan haklarından, bir arada birlikte yaşayarak bu ülkenin her toprağından yeşeren değerlerle hep birlikte mutlu olmaktan yana oldum. Hayatımın her evresinde bunu savundum ve sosyal yaşamıma uyarlamaya çalıştım.

Terör ve şiddeti bir insanlık suçu olarak görüp, bütün yaşamımı iyi genlerimin üzerinde şekillendirmeye çalıştım.

Bu süre içinde; bana, aileme, sevdiklerime karşı yakın ilgisini, dostluğunu esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim.

Belki üniversitelerde “Tez” konusu olabilecek bu yargılama sürecinde; Çok değerli Avukatlarım Hamit Mert Avci ve Bilgin Yeşilboğaz’ın ve diğer Avukat dostlarımın yüksek ilgi ve performanslarından dolayı yürek sıcaklığında sevgilerimi ve teşekkürlerimi iletiyorum.

Belediye Başkanımız sayın Vahap Seçer’ in bu süre içindeki ilgi ve yakınlığından dolayı da müteşekkirim.

Her şeye rağmen bu güzel ülkede; örselense de hukukun işlediğini, adaletten uzaklaşanların eninde sonunda mahcup olacaklarına da inanıyorum.

İyiler iyilikleriyle, kötüler hiç var olmamış gibi hiçlikleriyle anılacaklar…

Dost görünmek değil, dostça yaşamaktır asıl olan.

Selam ve saygılarımla.

Bedrettin Gündeş

 

NOT; Yeni Çizgi Gazetesi ailesi olarak gündeşe tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletirken “Unutmayın, ayarını bozduğun kantar gün gelir senide tartar”  www.yenicizgihaber.com

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.